100%
zákazníkov doporučuje

Titán

Prvok Titán bol objavený v roku 1791 anglickým chemikom Williamom Gregorom v minerále ilmenitu. Pomenovaný bol až o pár rokov neskôr Martinom H. Klaprothom.

Vlastnosti supermana

Titán je veľmi ľahký, ale zároveň tvrdý kov šedej farby. V zemskej kôre je hojne zastúpený, ale jeho získavanie je finančne veľmi náročné. Pri priemyselnom spracovaní sa dostáva v čistej forme pomocou tzv. Krollovho procesu z rutilu alebo už spomínaného ilmenitu. Je dobrým vodičom tepla aj elektriny a vyznačuje sa mimoriadnou chemickou stálosťou. Titán je ľahostajný k pôsobeniu vody a atmosférických plynov a odoláva pôsobeniu väčšiny bežných minerálnych kyselín aj roztokov alkalických hydroxidov.

Nepostrádateľný materiál

Pre svoju chemickú odolnosť a malú hustotu sa využíva pri výrobe kozmických lodí, družíc a najnamáhavejších častí lietadiel. Ďalej je využívaný všade, kde je žiaduce, aby kov nespôsoboval alergické reakcie (chirurgické nástroje), alebo nekorodoval (lode, ponorky). Výhody titánu pre hodinárske odvetvie: hodinky z titanu

  1. Antialergický - neobsahuje nikel, hodinky pre alergikov a jedincov s citlivou pokožkou
  2. Ľahký, ale tvrdý - o 30% tvrdší a o 50% ľahší ako oceľ, hodinky na ruke neťažia
  3. Farebne stály - v mate má šedú farbu a v lesku jasnú striebornú, agresívny pot nezanechá škvrny
  4. Dobrý vodič tepla - hodinky v zime nechladia
  5. Chemicky stály – titánové hodinky nekorodujú

Hodinky Boccia Titanium s titánom

Titán ako materiál je použitý na všetkých hodinkách Boccia Titanium. Len náhodne vyberieme napríklad model Boccia Titanium 3773-01.

0 hodinky v porovnaní Zobraziť

Nič sa nenašlo