100%
zákazníkov doporučuje

Často kladené otázky

Často kladené dotazy Niektoré otázky sa opakujú a tak sa pokúsime na ne nižšie odpovedať. Pokiaľ tu odpoveď na Vašu otázku nenájdete, neváhajte nás kontaktovať.

Posielate hodinky do zahraničia?

Áno, hodinky zasielame aj do zahraničia. Po Slovensku a ČR je doprava zadarmo. Radi pošleme tovar aj kamkoľvek inam po svete (Európa, Amerika, Ázia, Afrika). Pred vytvorením objednávky nás kontaktujte pre viac informácií.

Kde si môžem hodinky prezrieť alebo vyskúšať?

Na našom eshope sa snažíme o čo najlepšiu prezentáciu jednotlivých hodiniek formou fotiek a videí. Chápeme, že niekedy to nestačí a treba si hodinky vyskúšať. Osobná prehliadka je možná v našej predajni v Holešoviciach – ulica Dukelských hrdinů 3. Odporúčame vopred zavolať a overiť, či sú hodinky na danej predajni k dispozícii. Po dohovore zaistíme zvoz na vami vybranú predajňu.

Upravíte mi dĺžku kovového náramku na novo zakúpených hodinkách?

Áno, v Helveti upravujeme dĺžku kovového náramku zadarmo, a to dokonca aj na diaľku pri objednávke hodiniek cez e-shop. Stačí v objednávke vyplniť obvod vášho zápästia (najlepšie meraný plochým merítkom v mieste, kde hodinky chcete nosiť) a my náramok pred odoslaním upravíme na mieru a zvyšné články Vám zašleme spoločne s hodinkami pre prípad ďalšej zmeny.

Na vašich stránkach som videl, že si je možné hodinky vyzdvihnúť aj v iných mestách, než v Prahe. Môžem si ich tam tiež pozrieť?

Hodinky si môžete pozrieť iba v Prahe. V ostatných mestách máme výdajné miesta sprostredkované spoločnosťou Zásielkovňa a Uloženka. Občas síce aj tieto výdajne dovoľujú nahliadnuť do balíčka, ale nie je to pravidlom. Pokiaľ máte záujem o prehliadku hodiniek a nemáte cestu do Prahy, tak nás kontaktujte a my sa pokúsime niečo vymyslieť. Prípadne môžeme hodinky poslať na Vašu adresu a ak nebudete spokojný, môžete hodinky bez problémov vrátiť.

Ako dlho vydrží pri hodinkách batéria?

Výdrž batérie sa líši podľa typu batérie a strojčeka. Štandardná výdrž batérie v hodinkách je 2-3 roky (Casio má modely s až 10-ročnou výdržou a solárne poháňané hodinky vydržia aj oveľa viac). U hodiniek s nadštandardnými funkciami ako sú stopky, alebo druhá časová zóna, sa môže výdrž batérie líšiť podľa frekvencie používania týchto funkcií.

Pri nových hodinkách mi batéria vydržala iba pol roka. Čím to je?

Úplne výnimočne sa môže stať, že hodinky dostali z výroby chybnú/slabšiu batériu. Je tiež možné, že ste zakúpil hodinky, ktoré boli napríklad 1-2 roky od dátumu výroby (v akcii alebo veľmi málo predajný kus). V oboch prípadoch ale stačí batériu vymeniť. My to pre Vás zaistíme zadarmo vrátane tlakovej skúšky (v rámci záruky).

Kde si môžem vymeniť batériu, aby nedošlo k strate záruky?

Hodinky zverte nám a my batériu vymeníme. Zaisťujeme aj skúšku vodeodolnosti na 5 a 10 bar, na ktorú vám vystavíme potvrdenie. O záruku by ste prišli iba v prípade, že by došlo k poškodeniu hodiniek neodbornou manipuláciou, alebo vložením zlej batérie.

Poskytujete tiež pozáručný servis hodiniek?

Áno, sme schopní dodať všetky dostupné diely. O Vaše hodinky sa radi postaráme aj po záručnej dobe. Základný servis zvládneme priamo u nás. Prípadne Vás môžeme odkázať na našich servisných partnerov.

Čo keď som stratil záručný list?

Pokiaľ sa nám preukážete, že ste hodinky kúpili u nás (nájdeme Vás v systéme), tak Vám radi vypíšeme nový záručný list.

Je možné u ponúkaných hodiniek vymeniť remienok za iný?

Áno, je to možné. Pokiaľ máte záujem o hodinky, ale radi by ste na nich mali remienok z iného modelu, tak nám napíšte a dohodneme sa.

Zaisťujete gravírovanie hodiniek (hodinky s venovaním)?

Áno, zaisťujeme. Hodinky s venovaním sú skvelý darček a spomienka!Hodinky je možné gravírovať na spodnú stranu hodiniek, na bok puzdra hodiniek alebo na sponu oceľového náramku. Ozvite sa nám a my s Vami dohodneme možnosti gravírovania na Vami vybrané hodinky.

Vodotesnosť 100m znamená, že sa s hodinkami môžem potápať do hĺbky 100 metrov?

Vodotesnosť 100m znamená, že hodinky vydržia tlak 10tich atmosfér, ktorý zodpovedá tlaku stĺpca vody v hĺbke 100 metrov. Hodinky s označením 100M sú teda vhodné na kúpanie a šnorchlovanie do cca 20 metrov. Podrobnejšie informácie nájdete na stránke Vodeodolnosť hodiniek prehľadne. Pokiaľ hľadáte hodinky, ktoré vydržia aj hlbinné potápanie a nebudete o ne mať vo vode strach, tak odporúčame hodinky s vodotesnosťou 200m a vyššie. Nájdete ich v našej kategórii Potápačské hodinky. Príkladom môžu byť hodinky Wenger Sea Force.

Ako dlho vydržia hodinky svietiť v tme?

Záleží na použitej technológii. Napríklad švajčiarska SuperLuminova vydrží nasvietená 3 - 5 hodín, zatiaľ čo bežnejšie technológie oveľa menej. Seiko je svojou kvalitnou luminiscenciou LumiBrite tiež známe a dosahuje skvelú svietivosť a dĺžku svitu. Víťazom je ale jednoznačne značka Traser, ktorá používa technológiu Trigalight a hodinky tak svietia nepretržite 15 rokov.

Sekundová ručička skáče po viac sekundách naraz.

Strojček hodiniek Vám iba dáva najavo, že je slabá batéria. Ide o funkciu EOL (end-of-life battery). Hodinky pôjdu ešte nejaký čas presne, ale odporúčame Vám navštíviť hodinára, ktorý Vám vymení batériu za novú. My to pre Vás radi zaistíme.

Čo robiť, keď sa ručička stopiek nevráti do pôvodnej polohy?

Občas sa stane, že sa pri vynulovaní stopiek nevráti jedna z ručičiek do pôvodnej polohy. Jedná sa o bežnú vlastnosť hodiniek s chronografom (môže sa stať pri dlhom stopovaní, slabej baterke a pod). Návod na nastavenie ručičiek do pôvodnej polohy nájdete tu.

Sekundová ručička neskáče presne na indexy - tzv. nelícuje.

Nie je dôvod na paniku a je to normálne správanie quartzových hodiniek a ich strojčekov. Viac o tejto problematike píšeme na stránke Sekundová ručička nelícuje s indexmi.

Čo robiť, keď sa hodinky zahmlievajú?

S prudkým poklesom teploty je možné ľahké, krátke zahmlenie bez tvorenia vodných kvapiek (obvykle okolo stredu sklíčka). Vo všetkých ostatných prípadoch sa jedná o dôvod na vyhľadanie servisu. Hodinky budú podrobené tlakovej skúške. V prípade, že neprejdú, tak sa jedná o reklamáciu. V opačnom prípade bolo zahmlenie spôsobené nesprávnym používaním hodiniek (napríklad manipuláciou s korunkou vo vode) a oprava hodiniek bude konzultovaná so zákazníkom. Podrobnejšie informácie nájdete na stránke Vodeodolnosť hodiniek prehľadne.

Hodinky som našiel inde lacnejšie. Je možné dostať zľavu?

Niektoré značky trpia tzv. šedým dovozom. Ide potom o hodinky z pochybných zdrojov, rôznych kvalít a bez záruky (autorizovaný servis ich neprijíma). Tie sa vyznačujú nižšou cenou. V minulosti sa u týchto predajcov niekoľkokrát našli falzifikáty. Neodporúčame ich kupovať, ale pokiaľ na ne narazíte, tak nám ich pošlite a my sa pokúsime Vám cenu znížiť.

Predávate hodinky na splátky?

Áno, je možné u nás zakúpiť hodinky na splátky. Viac sa dozviete na stránke Hodinky na splátky.

Chcel by som viac kusov hodiniek, dostanem zľavu?

Individuálne sa s Vami radi dohodneme na väčšom odbere hodiniek. Lepšia cena sa potom odvíja od konkrétneho dopytu: Hromadná objednávka.

Ako môžem hodinky zakúpené vo vašom e-shope vrátiť?

Hodinky je možné nepoškodené a nenosené vymeniť alebo vrátiť v predĺženej lehote 90 dní.

  1. Hodinky je možné vrátiť osobne na našej predajni.
  2. Samozrejmosťou je tiež možnosť vrátenia hodiniek klasickou zásielkou. Odporúčame hodinky dobre zabaliť a zásielku poistiť.
  3. Najjednoduchšie je to cez spätnú zásielku v Zásielkovni:

- hodinky zabaľte ideálne do pôvodného obalu, aby dorazili nepoškodené,
- pridajte vratkový formulár (PDF na stiahnutie tu)
- zásielku odneste na akékoľvek podacie miesto Zásielkovne a obsluhe nahláste vratkový kód (identifikátor): 92194812

Ako to robíte, že ste takí skvelí?

To viete, snažíme sa :) Pristupujeme k predaju tak, ako by sme si to najlepšie predstavovali my sami v úlohe zákazníka.

Máte inú otázku?

Napíšte nám alebo zavolejte a my Vám radi odpovieme. Môžete tiež využíť našu sekciu Otázky a Odpovede.0 hodinky v porovnaní Zobraziť

Nič sa nenašlo