100%
zákazníkov doporučuje

Nastavenie stopiek / chronografu

Seřízení chronografuPo určitom čase používania hodiniek so stopkami sa môže stať, že sa zmení nulová poloha ručičky na jednom z troch ciferníkov chronografu. Jednoducho povedané sa ručička stopiek po stlačení spodného tlačidla nevráti na 12. hodinu. Jedná sa o úplne normálnu vlastnosť hodiniek s chronografom a nie je dôvodom na reklamáciu. Vzhľadom na množiace sa otázky Vám prinášame návod na vynulovanie / nastavenie chronografu.

Hodinky s chronografom sa môžu líšiť použitým strojčekom v hodinkách a presný postup nastavenia stopiek je vždy uvedený v návode priloženom k hodinkám.

Obecný postup nastavenia

  1. Vytiahnite korunku do pozície 3 (najďalej od puzdra)
  2. Stlačte a držte naraz horné a spodné tlačidlo stopiek pokiaľ veľká ručička stopiek neobehne ciferník (cca 2 sekundy), potom obe tlačidlá pustite – ste v opravnom režime.
  3. Pomocou horného tlačidla stopiek nastavte nulovú pozíciu veľkej ručičky (ideálne 12. hodinu).
  4. Po nastavení veľkej ručičky stlačte raz spodné tlačidlo. Teraz môžete pomocou horného tlačidla nastaviť nulovú pozíciu prvého menšieho ciferníka.
  5. Potom stlačte opäť spodné tlačidlo a horným tlačidlom nastavte posledný ciferník.
  6. Uložte stlačením spodného tlačidla a celú operáciu ukončite zastrčením korunky na pozícii 1 (úplne k hodinkám).

Pokiaľ sa Vám s týmto návodom nepodarilo chronograf nastaviť, tak odporúčame vyhľadať presný postup v návode priloženom k hodinkám. Návody nájdete na našom webe na stiahnutie. Prípadne nás kontaktujte a my Vám radi pomôžeme.0 hodinky v porovnaní Zobraziť

Nič sa nenašlo