100%
zákazníkov doporučuje

Šedý dovoz hodiniek

Seřízení chronografuPrečo by som mal kupovať hodinky u autorizovaného predajcu, keď ich inde majú lacnejšie?

Nákup u autorizovného predajcu je zárukou kvality a originality hodiniek. Sme autorizovanými predajcami nami ponúkaných hodiniek, preto sa nemusíte báť, že by ste u nás narazili na falzifikáty a tovar z tzv. šedého dovozu.

Lacnejšie neznamená lepšie

Nižšia cena síce vyzerá lákavo, ale môže značiť, že ide práve o hodinky zo šedého dovozu – teda o hodinky, ktoré nie sú určené pre trh danej zeme alebo dokonca o falzifikáty. A výhodná kúpa sa razom stáva nevýhodnou. Nízka cena je totiž vykúpená nielen absenciou záručného listu a návodu, ale aj horším servisom. Tovar zo šedého dovozu totiž môžete reklamovať iba u predajcu, nie u výrobcu či v autorizovanom servise a často za ďaleko horších podmienok (dlhšia doba reklamácie, jej zamietnutie). Preto obstaranie hodiniek, ktoré by mohli pochádzať zo šedého dovozu, dobre zvážte.

Medzi ďalšie nepríjemnosti môže patriť: nižšia kvalita materiálov, iné strojčeky (nižšie modelové rady), horšie spracovanie (typické u hodiniek určených pre ázijský trh) a ďalšie.

Viac sme sa o tejto problematike rozpísali v samostatnom článku na našom bloguŠedý dovoz: výhodný nákup, ktorý sa predraží.0 hodinky v porovnaní Zobraziť

Nič sa nenašlo