| Pohon | Automatický |
| Materiál puzdra | Ušľachtilá oceľ |
| Materiál sklíčka | Zafírové - antireflexné |
| Hmotnosť | 165 g |
| Vodotesnosť | 300 m |
Zobraziť ďalšie produkty značky
Pohon
Automatický
Materiál puzdra
Ušľachtilá oceľ
Materiál sklíčka
Zafírové - antireflexné
Hmotnosť
165 g
Vodotesnosť
300 m
Švajčiarske potápačské hodinky Formex Reef 39.5 Automatic Chronometer Forged Carbon 2201.1.6399.100 na prvý pohľad zaujmú lunetou a jedinečným ciferníkom z kovaného karbónu, ktorý dodáva každému kusu úplne originálny vzhľad. Výrazné puzdro s čistými líniami podčiarkuje moderný, všestranný a technicky vyspelý charakter celej kolekcie Reef.
Karbon prináša do kolekcie Reef nový vizuálny zážitok. Každý ciferník a lunetová vložka majú vďaka výrobnému procesu jedinečnú štruktúru a vzor. Krátke uhlíkové vlákna sa pod tlakom a teplom vtláčajú do kompozitu, čím sa vytvára povrch s prirodzenou hĺbkou a variabilitou. Keď na ciferník dopadá svetlo, pripomína pohyb vodnej hladiny, jemný, plynulý a neustále sa meniaci.
Základom ciferníka je galvanizovaný čiernený mosadzný základ, ktorý zabezpečuje vizuálnu čistotu a nenarušenú hĺbku uhlíkovej štruktúry. Náročný proces sa týka aj výroby lunety. Jej značky sa vytvárajú femtosekundovým laserom, ktorý odstraňuje materiál bez vzniku tepla, ktoré by mohlo poškodiť alebo zmeniť kompozit, takže uhlík sa v podstate odparí. Vzniknuté dutiny sa potom ručne vyplnia luminiscenčnou vrstvou, ktorá sa ďalej vytvrdzuje.
Oceľové puzdro hodiniek Formex Baby Reef 39,5 Automatic Chronometer kombinuje efektné brúsené a leštené povrchy a napriek robustne vyzerajúcej konštrukcii si zachováva pohodlnú výšku len 11 mm. Puzdru dominuje jednosmerne rotujúca luneta s kovanou karbónovou vložkou.
Puzdro dopĺňa oceľový náramok ukončený skladacou sponou s jemným mikroregulovaním a možnosťou nastavenia dĺžky až o 10 mm. Náramok je vybavený rýchloupínacím systémom, vďaka ktorému je jeho výmena veľmi jednoduchá bez použitia náradia.
Hodinky poháňa mechanický samonáťahový strojček Sellita SW300-1 s certifikáciou COSC (stupeň chronometra) a rezervou chodu približne 56 hodín. Strojček s frekvenciou 28 800 polofrekvencií za hodinu ponúka možnosť navíjania korunkou, funkciu zastavenia sekúnd pri nastavovaní času (hacking) a dátum na pozícii 6 hodín.
Vodotesnosť hodiniek 300 m (30 ATM) je podporená skrutkovacou korunkou a dierkou, čo z nich robí ideálny doplnok na všetky vodné aktivity.
S priemerom puzdra 39,5 mm hodinky dokonale padnú na väčšinu mužských zápästí a môžu byť vhodné aj pre ženy, ktoré hľadajú väčší športový model.
Medzi klasické charakteristické znaky hodiniek Formex Baby Reef patrí výrazný a ľahko čitateľný ciferník, vyššia vodotesnosť, jemná mikroregulovateľná spona a možnosť jednoduchej výmeny lunety. Prehľadný ciferník chráni zafírové sklíčko s vnútornou antireflexnou vrstvou a vysokou odolnosťou proti poškriabaniu. Lepšiu čitateľnosť za zhoršených svetelných podmienok zabezpečuje luminiscencia (BGW9 Super-LumiNova) umiestnená na ručičkách a indexoch. Okrem špeciálneho materiálu má ciferník od spoločnosti Formex aj ručne aplikované trojuholníkové indexy, ktoré sa zvažujú od okrajov smerom do stredu ciferníka. Celkový dojem podčiarkuje citlivo navrhnutý ukazovateľ dátumu na pozícii 6 hodín.
Na hodinkách najviac oceníte ich všestrannosť; vďaka súboru funkcií sú ideálne na použitie pri športe, vo vode, ale aj na každodenné používanie.
Hodinky je možné vybaviť gumovým, nylonovým alebo koženým remienkom zakončeným karbónovou skladacou sponou s inovatívnym systémom jemného mikroregulovania v rozsahu 7 mm, kde sa dá dĺžka ľahko upraviť stlačením bočného tlačidla bez nutnosti sňatia hodiniek z ruky.
Podobne možno zmeniť charakter hodiniek zakúpením jednej z dostupných vymeniteľných luniet. 3 lunety sú vybavené keramickými vložkami a jedna je celá oceľová.
Hodinky nájdete aj pod označením Formex 2201.1.6399.100
Nie ste si istí veľkosťou?
Vytlačiť vzory veľkostí
(Pri tlači nastavte Mierku: Predvolené)
| Značka | Formex |
| Určenie | Pánske, Dámske, Unisex |
| Vodotesnosť | 300 m |
| Hmotnosť | 165 g |
| Záruka | 5 rokov |
| Pôvod | Švajčiarske |
| Použitie | Športové, Potápačské |
| Typ zboží | hodinky |
| Pohon | Automatický |
| Strojček | Sellita SW300-1 COSC |
| Rezerva chodu | 56 hodín |
| Presnosť chodu v sekundách | -4/+6 s / deň |
| Materiál puzdra | Ušľachtilá oceľ |
| Rozmer puzdra | 39,5 mm |
| Výška puzdra | 11 mm |
| Materiál sklíčka | Zafírové - antireflexné |
| Číselník | Analógový |
| Farba číselníka | Čierna |
| Veko na závit | Áno |
| Tvar puzdra | Okrúhle |
| Dĺžka puzdra (lug-to-lug) | 45,5 mm |
| Farba puzdra | Strieborné |
| Šírka pásku | 22 mm |
| Materiál pásku | Ušľachtilá oceľ |
| Farba náramku | Strieborná |
| Spona | preklápacia spona s bočným zapínaním |
| Rychlostěžejky | áno |
| Dátum | Áno |
| Funkcia | Dátum, Korunka skrutkovacia, COSC |
| Otočná luneta | Jednosmerne otočná |
| Luminiscencia | Ručičky a indexy SuperLuminova BGW9 |
| Ďalšie funkcie | 25 kameňov, 28.800 kmitov/hodina, Chronometer |
Za správnosť údajov ručíme. Našli ste chybu? Napíšte nám a získajte 200 Kč na nákup hodiniek.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ut-Št 9-19
info@helveti.sk
Produkt je zaradený do kategórií
Dámske automatické hodinky Dámske oceľové hodinky Dámske švajčiarske hodinky Pánske automatické hodinky Pánske oceľové hodinky Pánske švajčiarske hodinky Dámske strieborné hodinky Dámske športové hodinky Pánske hodinky s dátumom Pánske strieborné hodinky Pánske športové hodinky Reef Pánske čierne hodinky Dámske hodinky nad 400 EUR Dámske hodinky novinky Pánske hodinky nad 400 EUR Pánske hodinky novinky Dámske mechanické hodinky Dámske potápačské hodinky Pánske mechanické hodinky Pánske potápačské hodinky Reef Reef Unisex hodinky Dámske hodinky s dátumom Dámske hodinky so zafírovým sklíčkom Hodinky darček pre muža Pánske hodinky so zafírovým sklíčkom Dámske odolné hodinky Formex Dámske hodinky Formex Formex
Formex Watches je nezávislý švajčiarsky výrobca hodiniek so sídlom v Biel-Bienne, kolískou švajčiarskeho hodinárstva, kde prebieha celý proces výroby od návrhov, vývoja, cez montáž a testovanie všetkých hodiniek. Firma bola založená v roku 1999 s cieľom vyrábať hodinky, ktoré budú spĺňať najvyššie štandardy kvality. Značka je známa využívaním high-tech materiálov a vývojom jedinečných vylepšení a funkcií, vedúcich k technickej dokonalosti hodiniek a zvýšeniu komfortu pri nosení - za všetky spomenieme Case Suspension System, patentovaný systém odpruženia puzdra, chrániaci strojček hodiniek pri nárazoch a zvyšujúce pohodlie na zápästí.
Značka Formex bola založená dvoma bratmi, hodinármi a hodinkovými nadšencami, ktorí chceli spojiť svoju vášeň pre hodinky s láskou k motoristickému športu. Pre konštrukciu hodiniek je teda typická vysoká odolnosť, vhodná aj do extrémnych podmienok. Ciele tak nielen na milovníkov hodiniek, ale aj na všetkých športovcov, outdoorových nadšencov a dobrodruhov, vyžadujúcich funkčnosť a vysokú spoľahlivosť.
Formex je spojením francúzskych slov „forme“ a „extrème“, voľne preložené ako extrémna forma/ tvar. Všetky hodinky zostavené v centrále značky v Biel-Bienne spĺňajú najprísnejšie požiadavky označenia Swiss Made. Každý jednotlivý kus prechádza starostlivou kontrolou kvality a testovaním. Hodinky značky Formex v sebe odrážajú lásku k hodinárine, vysokú kvalitu spracovania, inovatívny prístup, neutíchajúci vývoj, použitie špeciálnych materiálov a výnimočnú remeselnú zručnosť.
Helveti.sk je autorizovaným predajcom a špecialistom značky Formex.
Modelové rady: Essence Essence Leggera Field Automatic Reef
Informácie o výrobcovi: Formex, Chemin du Long-Champ 95F, 2504 Biel, Švajčiarsko / info@formexwatch.com
Máte otázku? Zanechajte nám komentár
Pridať dotaz
1 → Skontrolujeme, vyčistíme a nastavíme
Overíme funkčnosť, nastavíme čas, dátum a hodiny starostlivo vyčistíme.
2 → Starostlivo zabalíme do bubliniek
Aby sa hodinky nemali šancu poškodiť. Používame špeciálne vákuové vankúšiky.
3 → Poistíme proti poškodeniu u dopravcu
Pre istotu hodinky poistíme proti rozbitiu, nie je sa čoho báť.
Ku každým hodinkám od nás dostanete darček podľa vlastného výberu. Darčeky sú odstupňované podľa hodnoty objednávky.
Od €0 = Čistiaca handrička, ktorou môžete vyleštiť sklíčko hodiniek.
Od €100 = Skracovač ťahov, náramok hodiniek si upravíte presne na ruku.
Od €150 = Plátenná taška Helveti.
Od €150 = Kreditná karta s nožom.
Od €210 = Cestovné puzdro Donut.
Od €400 = Guľôčkové pero Parker Jotter.
Od €600 = Nůž Mikov 100-NH-2A modrý.
Od €1000 = Nôž Victorinox Waiter s 9 funkciami.
Od €1500 = Kožené cestovné puzdro Helveti (pre 2 hodinky).
Od €1600 = Rolovacie kožené puzdro, ochráni až 3 hodinky.
Od €2000 = Kožené cestovné puzdro Helveti.
Od €3000 = Multitool Leatherman REV.
Od €4000 = Drevený box na hodinky Helveti.
Od €6000 = Naťahovač Helveti čierny.
A k tomu navyše 5-ročná záruka (podmienky predĺženej záruky nájdete tu) a doprava zadarmo.
Darčeky si môžete pozrieť tu: