| Pohon | Automatický |
| Materiál puzdra | Ušľachtilá oceľ |
| Materiál sklíčka | Zafírové - antireflexné |
| Hmotnosť | 156 g |
| Vodotesnosť | 100 m |
Zobraziť ďalšie produkty značky
Pohon
Automatický
Materiál puzdra
Ušľachtilá oceľ
Materiál sklíčka
Zafírové - antireflexné
Hmotnosť
156 g
Vodotesnosť
100 m
Orient Star Contemporary RE-BX0010A M34 F8 75th Anniversary Limited Edition je oslavou 75 rokov od jej vzniku. Patrí do kolekcie M34 inšpirovanej vesmírom, miestom, kde vzniká samotný čas. Na oslavu výročia predstavuje Orient Star prvýkrát vo svojej histórii unikátny ciferník z meteoritu.
Najvýraznejším prvkom hodiniek je ciferník vyrobený z meteoritu, ktorý milióny rokov putoval vesmírom, kým dopadol na Zem. Je vyrobený prevažne zo železa a niklu a vyznačuje sa charakteristickou kryštalickou štruktúrou známou ako Widmanstättenov vzor. Tá vzniká pri extrémne pomalom ochladzovaní meteoritu vo vesmíre. Povrch ciferníkov je upravený proti oxidácii a tento proces tiež zvýrazňuje vzor. Každý ciferník je svojím dizajnom úplne jedinečný.
Neobvyklý ciferník chráni dvojoblúkové zafírové sklíčko s obojstranným antireflexným sklom.
Hodinky vynikajú úrovňou remeselného spracovania, nezameniteľným dizajnom, líniami a detailmi puzdra a ciferníka. Puzdro hodiniek Orient RE-BX0010A00B je vyrobené z ocele a jeho povrch je upravený špeciálnou metódou leštenia Sallaz, známou aj ako čierne leštenie, pretože vyleštený povrch je tak dokonale hladký, že sa pod určitým uhlom javí ako čierny. Dopĺňa ho prepracovaný oceľový náramok zakončený skladacou sponou.
Strojček poháňa mechanický strojček Orient F8N64 s rezervou chodu 60 hodín a vysokou presnosťou +15 až -5 s/deň. Vyššia rezerva energie bola dosiahnutá vďaka novo vyvinutému silikónovému krokovému koliesku, ktoré je ľahšie a ponúka vyššiu účinnosť prenosu energie. Jeho žiarivo modrá farba (spoločnosť Orient si dala tento proces patentovať) a jedinečný špirálovitý tvar evokujú rozľahlosť vesmíru.
Tento strojček je vybavený aj funkciou dátumu, zastavením sekundovej ručičky pri nastavení hodiniek (tzv. hacking) a zaujímavou komplikáciou je ukazovateľ rezervy náťahu na 12. hodine. Strojček pracujúci s frekvenciou 21 600 polúderov za hodinu je možné pozorovať aj vďaka priehľadnému vieku. Prekvapí jemnou perleťou, modrými skrutkami a zdobeným rotorom. Vieko je chránené zafírovým sklíčkom.
Vodotesnosť tohto modelu je 100 m, takže si s hodinkami môžete aj zaplávať. Vďaka priemeru puzdra 40 mm perfektne sedia na zápästí a sú skvelou voľbou na každý deň.
Limitovaná edícia je obmedzená na 255 kusov.
S tým, ako sa prispôsobujeme novým spôsobom práce a hranice medzi pracovným a voľným časom sa čoraz viac stierajú, menia sa aj naše požiadavky na hodinky. Hodinky Orient Star RE-BX0010A nie sú ani príliš formálne, ani príliš ležérne, majú moderný a štýlový dizajn. Je samozrejmé, že vynikajúca kvalita a dôkladné remeselné spracovanie sú synonymom značky ORIENT STAR.
Nie ste si istí veľkosťou?
Vytlačiť vzory veľkostí
(Pri tlači nastavte Mierku: Predvolené)
| Značka | Orient Star |
| Určenie | Pánske |
| Vodotesnosť | 100 m |
| Hmotnosť | 156 g |
| Záruka | 5 rokov |
| Pôvod | Japonské |
| Použitie | Spoločenské, Športové |
| Typ zboží | hodinky |
| Pohon | Automatický |
| Strojček | F8N64 |
| Rezerva chodu | 60 hodín |
| Presnosť chodu v sekundách | Maximálna odchýlka +15 až -5 s / deň |
| Materiál puzdra | Ušľachtilá oceľ |
| Rozmer puzdra | 40 mm |
| Výška puzdra | 12,9 mm |
| Materiál sklíčka | Zafírové - antireflexné |
| Číselník | Analógový |
| Farba číselníka | Strieborná |
| Veko na závit | Áno |
| Priehľadné zadné veko | Áno |
| Tvar puzdra | Okrúhle |
| Dĺžka puzdra (lug-to-lug) | 47,3 mm |
| Farba puzdra | Strieborné |
| Šírka pásku | 20 mm |
| Materiál pásku | Ušľachtilá oceľ |
| Farba náramku | Strieborná |
| Spona | preklápacia spona s bočným zapínaním |
| Rychlostěžejky | nie |
| Dátum | Áno |
| Funkcia | Dátum, Priehľadné zadné veko, Ukazovateľ rezervy chodu |
| Ukazovateľ rezervy chodu | Áno |
Za správnosť údajov ručíme. Našli ste chybu? Napíšte nám a získajte 200 Kč na nákup hodiniek.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Po-Pi 9-19
So-Ne 9-16
info@helveti.sk
Produkt je zaradený do kategórií
Pánske automatické hodinky Pánske oceľové hodinky Pánske spoločenské hodinky Contemporary Contemporary Pánske hodinky s dátumom Pánske japonské hodinky Pánske strieborné hodinky Pánske športové hodinky Pánske limitované edície hodiniek Pánske hodinky nad 400 EUR Pánske hodinky novinky Pánske mechanické hodinky Pánske hodinky s oceľovým náramkom Hodinky darček pre muža Pánske hodinky so zafírovým sklíčkom Orient Star Pánske hodinky Orient Star
Pre japonskú značku Orient Star je typická výroba mechanických hodiniek s nadčasovým designom. Názov vyjadruje cieľ a snahu tvoriť mechanické hodinky, ktoré upútajú svojou vysokou kvalitou a dokonalým spracovaním. Príbeh značky Orient Star začal založením spoločnosti Tama Keiki Co. v roku 1950, ktorá bola o rok neskôr prekrstená na Orient Watch Company. Práve rok 1951 je potom spojený so vznikom vyššej triedy hodiniek Orient, značkou Orient Star. Značka je známa svojou filozofiou, že nie je potrebné investovať vysoké finančné prostriedky do marketingu, ale naopak znížiť dostupnú cenu a zvýšiť kvalitu. Vďaka tomu dosahujú hodinky Orient Star vo svojej cenovej relácii na pomyselnú kvalitatívnu špičku.
Helveti.cz je autorizovaným predajcom a špecialistom značky Orient Star.
Modelové rady: Classic Contemporary Sports
Informácie o výrobcovi: Seiko Epson Corporation, JR Shinjuku Miraina Tower, 4-1-6 Shinjuku, Tokyo, Japonsko / info@orient-w.co.jp
Máte otázku? Zanechajte nám komentár
Pridať dotaz
1 → Skontrolujeme, vyčistíme a nastavíme
Overíme funkčnosť, nastavíme čas, dátum a hodiny starostlivo vyčistíme.
2 → Starostlivo zabalíme do bubliniek
Aby sa hodinky nemali šancu poškodiť. Používame špeciálne vákuové vankúšiky.
3 → Poistíme proti poškodeniu u dopravcu
Pre istotu hodinky poistíme proti rozbitiu, nie je sa čoho báť.
Ku každým hodinkám od nás dostanete darček podľa vlastného výberu. Darčeky sú odstupňované podľa hodnoty objednávky.
Od €0 = Čistiaca handrička, ktorou môžete vyleštiť sklíčko hodiniek.
Od €100 = Skracovač ťahov, náramok hodiniek si upravíte presne na ruku.
Od €150 = Plátenná taška Helveti.
Od €150 = Kreditná karta s nožom.
Od €210 = Cestovné puzdro Donut.
Od €400 = Guľôčkové pero Parker Jotter.
Od €600 = Nůž Mikov 100-NH-2A modrý.
Od €1000 = Nôž Victorinox Waiter s 9 funkciami.
Od €1500 = Kožené cestovné puzdro Helveti (pre 2 hodinky).
Od €1600 = Rolovacie kožené puzdro, ochráni až 3 hodinky.
Od €2000 = Kožené cestovné puzdro Helveti.
Od €3000 = Multitool Leatherman REV.
Od €4000 = Drevený box na hodinky Helveti.
Od €6000 = Naťahovač Helveti čierny.
A k tomu navyše 5-ročná záruka (podmienky predĺženej záruky nájdete tu) a doprava zadarmo.
Darčeky si môžete pozrieť tu: