| Pohon | Automatický |
| Materiál puzdra | Ušľachtilá oceľ |
| Materiál sklíčka | Zafírové - antireflexné |
| Hmotnosť | 179 g |
| Vodotesnosť | 200 m |
Zobraziť ďalšie produkty značky
Pohon
Automatický
Materiál puzdra
Ušľachtilá oceľ
Materiál sklíčka
Zafírové - antireflexné
Hmotnosť
179 g
Vodotesnosť
200 m
Hodinky Orient Star Sports RE-AU0503N M42 Diver 1964 75th Anniversary Limited Edition vychádzajú v limitovanej edícii 700 kusov pri príležitosti 75. výročia značky Orient Star.
Model vychádza z vôbec prvých hodiniek Orient Star Olympia Calendar Diver z roku 1964 a transformuje ich ikonický dizajn do modernej podoby, ktorá spĺňa medzinárodnú normu ISO 6425 pre potápačské hodinky.
Limitovaná edícia Orient Star Diver 1964 75th Anniversary dokonale spája dizajnové prvky minulosti a súčasnosti. Preberajú výrazné indexy a ručičky, ktoré sa objavili aj na ciferníku modelu z roku 1964, a podobné sú aj oceľová otočná luneta, ostré línie pätiek puzdra a absencia ochrany korunky puzdrom. Hodinky sa môžu pochváliť vynikajúcou kvalitou a dôkladným remeselným spracovaním, ktoré je synonymom pre ORIENT STAR.
Dominantou hodiniek je špeciálny gradientný ciferník v modrošedých tónoch, ktoré sa stupňujú od stredu smerom k okrajom. Tento efekt pripomína odraz hviezdnej oblohy na hladine mora a prechod zo svetla do tmy v hlbinách oceánu. Ciferník dopĺňajú výrazné a ľahko čitateľné ručičky a indexy na hodinových pozíciách.
Ciferník je chránený kupolovitým zafírovým sklíčkom s antireflexnou vrstvou, vynikajúcou odolnosťou proti poškriabaniu a výbornou čitateľnosťou na priamom svetle. Pre lepšiu čitateľnosť za zhoršených svetelných podmienoksú ručičky a indexy potiahnuté luminiscenčnou vrstvou.
Oceľové puzdro hodiniek Orient Star RE-AU0503N00B dopĺňa veľmi pohodlný päťradový oceľový náramok zakončený skladacou sponou s predĺžením. Medzi klasické poznávacie znaky potápačských hodiniek Orient Star patrí jednosmerne rotujúca luneta, skrutkovací vieko a korunka.
Hodinky poháňa mechanický strojček s automatickým náťahom z dielne Orientu, kaliber Orient F6N47 s rezervou chodu približne 50 hodín, ktorý samozrejme disponuje funkciou zastavenia sekundovej ručičky pri nastavovaní času, tzv. hackingom a možnosťou naťahovania korunkou. Na pozícii 3 hodín nájdeme ukazovateľ dátumu a zaujímavou komplikáciou je ukazovateľ rezervy náťahu na pozícii 12 hodín.
S priemerom puzdra 41 mm hodinky dobre sedia na väčšine pánskych zápästí. Vodotesnosť tohto modelu je 200 m a je certifikovaná podľa normy ISO 6425 pre potápačské hodinky.
Limitovaná edícia je obmedzená len na 700 kusov, takže hodinky môžu byť zaujímavou voľbou nielen pre fanúšikov potápačských hodiniek, ale aj pre zberateľov a priaznivcov modelov s históriou.
Nie ste si istí veľkosťou?
Vytlačiť vzory veľkostí
(Pri tlači nastavte Mierku: Predvolené)
| Značka | Orient Star |
| Určenie | Pánske |
| Vodotesnosť | 200 m |
| Hmotnosť | 179 g |
| Záruka | 5 rokov |
| Pôvod | Japonské |
| Použitie | Športové, Potápačské |
| Typ zboží | hodinky |
| Pohon | Automatický |
| Strojček | Orient F6N47 |
| Rezerva chodu | 50 hodín |
| Presnosť chodu v sekundách | -15/ +25 s / deň |
| Materiál puzdra | Ušľachtilá oceľ |
| Rozmer puzdra | 41 mm |
| Výška puzdra | 14,5 mm |
| Materiál sklíčka | Zafírové - antireflexné |
| Číselník | Analógový |
| Farba číselníka | Sivomodrá |
| Veko na závit | Áno |
| Tvar puzdra | Okrúhle |
| Dĺžka puzdra (lug-to-lug) | 49,6 mm |
| Farba puzdra | Strieborné |
| Šírka pásku | 20 mm |
| Materiál pásku | Ušľachtilá oceľ |
| Farba náramku | Strieborná |
| Spona | preklápacia spona s bočným zapínaním |
| Rychlostěžejky | nie |
| Dátum | Áno |
| Funkcia | Dátum, Otočná luneta, Korunka skrutkovacia, Ukazovateľ rezervy chodu |
| Otočná luneta | Jednosmerne - potápačská |
| Ukazovateľ rezervy chodu | Áno |
| Luminiscencia | Ručičky a indexy |
| Korunka skrutkovacia | Áno |
| Ďalšie funkcie | 22 kameňov, 21600 polokmitov/hod. |
Za správnosť údajov ručíme. Našli ste chybu? Napíšte nám a získajte 200 Kč na nákup hodiniek.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Po-Pi 9-19
So-Ne 9-16
info@helveti.sk
Produkt je zaradený do kategórií
Pánske automatické hodinky Pánske oceľové hodinky Pánske hodinky s dátumom Pánske japonské hodinky Pánske strieborné hodinky Pánske športové hodinky Pánske limitované edície hodiniek Sports Sports Pánske hodinky nad 400 EUR Pánske hodinky novinky Pánske mechanické hodinky Pánske potápačské hodinky Pánske modré hodinky Pánske hodinky s oceľovým náramkom Hodinky darček pre muža Pánske hodinky so zafírovým sklíčkom Orient Star Pánske hodinky Orient Star
Pre japonskú značku Orient Star je typická výroba mechanických hodiniek s nadčasovým designom. Názov vyjadruje cieľ a snahu tvoriť mechanické hodinky, ktoré upútajú svojou vysokou kvalitou a dokonalým spracovaním. Príbeh značky Orient Star začal založením spoločnosti Tama Keiki Co. v roku 1950, ktorá bola o rok neskôr prekrstená na Orient Watch Company. Práve rok 1951 je potom spojený so vznikom vyššej triedy hodiniek Orient, značkou Orient Star. Značka je známa svojou filozofiou, že nie je potrebné investovať vysoké finančné prostriedky do marketingu, ale naopak znížiť dostupnú cenu a zvýšiť kvalitu. Vďaka tomu dosahujú hodinky Orient Star vo svojej cenovej relácii na pomyselnú kvalitatívnu špičku.
Helveti.cz je autorizovaným predajcom a špecialistom značky Orient Star.
Modelové rady: Classic Contemporary Sports
Informácie o výrobcovi: Seiko Epson Corporation, JR Shinjuku Miraina Tower, 4-1-6 Shinjuku, Tokyo, Japonsko / info@orient-w.co.jp
Máte otázku? Zanechajte nám komentár
Pridať dotaz
1 → Skontrolujeme, vyčistíme a nastavíme
Overíme funkčnosť, nastavíme čas, dátum a hodiny starostlivo vyčistíme.
2 → Starostlivo zabalíme do bubliniek
Aby sa hodinky nemali šancu poškodiť. Používame špeciálne vákuové vankúšiky.
3 → Poistíme proti poškodeniu u dopravcu
Pre istotu hodinky poistíme proti rozbitiu, nie je sa čoho báť.
Ku každým hodinkám od nás dostanete darček podľa vlastného výberu. Darčeky sú odstupňované podľa hodnoty objednávky.
Od €0 = Čistiaca handrička, ktorou môžete vyleštiť sklíčko hodiniek.
Od €100 = Skracovač ťahov, náramok hodiniek si upravíte presne na ruku.
Od €150 = Plátenná taška Helveti.
Od €150 = Kreditná karta s nožom.
Od €210 = Cestovné puzdro Donut.
Od €400 = Guľôčkové pero Parker Jotter.
Od €600 = Nůž Mikov 100-NH-2A modrý.
Od €1000 = Nôž Victorinox Waiter s 9 funkciami.
Od €1500 = Kožené cestovné puzdro Helveti (pre 2 hodinky).
Od €1600 = Rolovacie kožené puzdro, ochráni až 3 hodinky.
Od €2000 = Kožené cestovné puzdro Helveti.
Od €3000 = Multitool Leatherman REV.
Od €4000 = Drevený box na hodinky Helveti.
Od €6000 = Naťahovač Helveti čierny.
A k tomu navyše 5-ročná záruka (podmienky predĺženej záruky nájdete tu) a doprava zadarmo.
Darčeky si môžete pozrieť tu: