| Pohon | Batériový Quartz |
| Materiál puzdra | Ušľachtilá oceľ |
| Materiál sklíčka | Zafírové |
| Hmotnosť | 65 g |
| Vodotesnosť | 50 m |
Zobraziť ďalšie produkty značky
Pohon
Batériový Quartz
Materiál puzdra
Ušľachtilá oceľ
Materiál sklíčka
Zafírové
Hmotnosť
65 g
Vodotesnosť
50 m
Nová generácia modelu svätého Václava pokračuje v silnom historickom motíve a prináša ho v súčasnej podobe.
Český knieža a patrón českého národa, symbol českej štátnosti - svätý Václav. Panovník, ktorému záležalo na dobre národa viac ako na sebe. Je sprievodcom našich dejín i súčasnosti. Rímske číslice a motív prilby svätováclavskej zbroje sú detaily ciferníka, ktoré odkazujú na silný príbeh a posolstvo.
Vnútri týchto hodiniek na batériový pohon sa nachádzaquartzový strojčekETA F06.412 doplnený kvalitným koženým remienkom. K dispozícii sú v dvoch farbách.
Dizajn vychádza z klasického spoločenského konceptu. Oceľové puzdro s priemerom 40 mm pôsobí vyvážene a je vhodné na každodenné nosenie aj formálnejšie príležitosti.
Príbeh, ktorý sa začína na ciferníku a píše svoje pokračovanie na kryte hodiniek. Pôsobivá grafika svätca na koni so zarámovaným citátom: Ne sinas nos ac futuros interire. "Nenechajte nás a budúcich zahynúť."
Tí, ktorí chcú vidieť príbeh podrobne na svojom zápästí, si ho môžu pozrieť. Tí, ktorí dávajú prednosť hodinkám so symbolikou, si ju nájdu. Kto chce elegantné hodinky, ktoré upútajú pozornosť, dostane ich. Tento model hodiniek PRIM je ďalším zástupcom tých nadčasových hodiniek, ktoré nesú veľké poslanie. V spoločnosti PRIM si už dlho pripomíname dôležité momenty a osobnosti našej histórie. Tento model je jedným z nich.
PRIM Svätý Václav sú hodinky, ktorých príbeh môže byť prirodzeným začiatkom rozhovoru. Model, ktorý môžete hrdo nosiť - ako pripomienku hodnôt, ktoré sú základom našej histórie a súčasnosti.
Dve farebné verzie. Rímske číslice a motív prilby zo zbroje svätého Václava sú detaily ciferníka, ktoré odkazujú na silný príbeh hodiniek. Svätý Václav ako nositeľ najvyšších národných hodnôt. S týmito hodinkami potešíte nielen seba, ale aj každého, koho nimi obdarujete.
Kvalitné oceľové puzdro, vodotesnosť 5 ATM. Spoľahlivý švajčiarsky quartzový strojček ETA F06.412 poháňaný batériou. To je základ kvalitných spoločenských hodiniek na každodenné nosenie.
Nie ste si istí veľkosťou?
Vytlačiť vzory veľkostí
(Pri tlači nastavte Mierku: Predvolené)
| Značka | Prim |
| Určenie | Pánske, Dámske, Unisex |
| Vodotesnosť | 50 m |
| Hmotnosť | 65 g |
| Záruka | 5 rokov |
| Pôvod | České |
| Použitie | Spoločenské |
| Typ zboží | hodinky |
| Pohon | Batériový Quartz |
| Strojček | ETA F06.412 |
| Presnosť chodu v sekundách | ±10 s / rok |
| Materiál puzdra | Ušľachtilá oceľ |
| Rozmer puzdra | 40 mm |
| Výška puzdra | 11 mm |
| Materiál sklíčka | Zafírové |
| Číselník | Analógový |
| Farba číselníka | Biela |
| Priehľadné zadné veko | Nie |
| Tvar puzdra | Okrúhle |
| Farba puzdra | Strieborné |
| Šírka pásku | 20 mm |
| Materiál pásku | Koža |
| Farba náramku | Čierna |
| Spona | Tŕňová |
| Rychlostěžejky | áno |
| Dátum | Áno |
| Funkcia | Dátum |
| Batérie | Áno |
Za správnosť údajov ručíme. Našli ste chybu? Napíšte nám a získajte 200 Kč na nákup hodiniek.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ut-Št 9-19
info@helveti.sk
Produkt je zaradený do kategórií
Dámske oceľové hodinky Dámske spoločenské hodinky Pánske hodinky Pánske hodinky podľa značky Pánske oceľové hodinky Pánske spoločenské hodinky Dámske batériové hodinky (Quartz) Dámske hodinky Dámske strieborné hodinky Pánske bateriové hodinky (Quartz) Pánske hodinky s dátumom Pánske strieborné hodinky Dámske čierne hodinky Dámske hodinky do 400 EUR Pánske hodinky do 400 EUR Quartz Quartz Quartz Dámske české hodinky Dámske hodinky novinky Pánske biele hodinky Pánske české hodinky Pánske hodinky novinky Dámske hodinky s dátumom Dámske hodinky s koženým remienkom Pánske hodinky s koženým remienkom Dámske hodinky so zafírovým sklíčkom Pánske hodinky so zafírovým sklíčkom Prim Pánské hodinky Prim
Myšlienka výroby československých náramkových hodín sa objavila hneď po skončení druhej svetovej vojny. Cieľom vtedajšieho vedenia bolo znížiť závislosť od dovozu, najmä zo západných európskych krajín. Náramkové hodinky sa v Československu dovtedy nevyrábali.
Na jeseň 1949 bol Adolf Martínek poverený výstavbou novej továrne a prípravou hromadnej výroby náramkových hodín. Spolu so svojimi prvými 15 kolegami sa pustil do práce v nevyužitej budove Národného výboru v Novom Meste nad Metují na úlohe, ktorú v tom čase dokázalo splniť len osem krajín sveta.
Prvé československé náramkové hodinky si záujemcovia zakúpili v roku 1958. Najskôr však bolo potrebné vybrať značku, pod ktorou sa náramkové hodinky budú vyrábať.
Bola zvolená značka PRIM, ktorá sa v tom čase používala aj pre hodinky vyrábané v iných továrňach patriacich národnému podniku Chronotechna. Spočiatku sa používalo rovnaké logo ako pre budíky a nástenné hodiny nazývané „bochník“. Neskôr však bol grafický dizajn zjednodušený, aby vyhovoval požiadavkám moderného dizajnu ciferníka. Autorom takzvaného „stojaceho“ loga PRIM, ktoré sa používa na náramkových hodinkách od 70. rokov 20. storočia, je dizajnér Josef Žid. Do 90. rokov 20. storočia patrilo k práci dizajnéra aj navrhovanie hodín, preto bol Josef Žid poverený návrhom novej značky. Potrebu nového grafického dizajnu značky ďalej podporila skutočnosť, že v roku 1969 sa závod na výrobu hodiniek v Novom Meste nad Metují stal úplne nezávislým a získal názov, ktorý nesie dodnes – ELTON.
Informácie o výrobcovi: ELTON hodinářská, a.s., Náchodská 2105, 549 01 Nové Město nad Metují, Česká republika / info@prim.cz
Máte otázku? Zanechajte nám komentár
Pridať dotaz
1 → Skontrolujeme, vyčistíme a nastavíme
Overíme funkčnosť, nastavíme čas, dátum a hodiny starostlivo vyčistíme.
2 → Starostlivo zabalíme do bubliniek
Aby sa hodinky nemali šancu poškodiť. Používame špeciálne vákuové vankúšiky.
3 → Poistíme proti poškodeniu u dopravcu
Pre istotu hodinky poistíme proti rozbitiu, nie je sa čoho báť.
Ku každým hodinkám od nás dostanete darček podľa vlastného výberu. Darčeky sú odstupňované podľa hodnoty objednávky.
Od €0 = Čistiaca handrička, ktorou môžete vyleštiť sklíčko hodiniek.
Od €100 = Skracovač ťahov, náramok hodiniek si upravíte presne na ruku.
Od €150 = Plátenná taška Helveti.
Od €150 = Kreditná karta s nožom.
Od €210 = Cestovné puzdro Donut.
Od €400 = Guľôčkové pero Parker Jotter.
Od €600 = Nůž Mikov 100-NH-2A modrý.
Od €1000 = Nôž Victorinox Waiter s 9 funkciami.
Od €1500 = Kožené cestovné puzdro Helveti (pre 2 hodinky).
Od €1600 = Rolovacie kožené puzdro, ochráni až 3 hodinky.
Od €2000 = Kožené cestovné puzdro Helveti.
Od €3000 = Multitool Leatherman REV.
Od €4000 = Drevený box na hodinky Helveti.
Od €6000 = Naťahovač Helveti čierny.
A k tomu navyše 5-ročná záruka (podmienky predĺženej záruky nájdete tu) a doprava zadarmo.
Darčeky si môžete pozrieť tu: