| Pohon | Manuálny |
| Materiál puzdra | Ušľachtilá oceľ |
| Materiál sklíčka | Zafírové - antireflexné |
| Hmotnosť | 142 g |
| Vodotesnosť | 50 m |
Zobraziť ďalšie produkty značky
Pohon
Manuálny
Materiál puzdra
Ušľachtilá oceľ
Materiál sklíčka
Zafírové - antireflexné
Hmotnosť
142 g
Vodotesnosť
50 m
Orient Star Contemporary Skeleton M34 F8 RE-AZ0105N 75th Anniversary Limited Edition oslavuje 75 rokov japonskej značky. Patrí do kolekcie M34 a ponúka nezvyčajný pohľad na samotné srdce hodiniek prostredníctvom skeletovaného ciferníka. Odhaľuje krásu a dokonalosť jemnej mechaniky v dizajne inšpirovanom meteorickým rojom Perzeíd a tajomstvom vesmíru.
Orient Star Contemporary Skeleton RE-AZ0105N ponúka fascinujúci pohľad do srdca strojčeka vďaka skeletovému ciferníku s povrchom pripomínajúcim meteorit. Ciferník kombinuje čiernu a sivú farbu s matnou povrchovou úpravou, ktorá evokuje temnotu vesmíru.
Neobvyklý skeletový ciferník chráni dvojplášťové zafírové sklíčko s antireflexnou vrstvou. Okrem špeciálneho ciferníka s prierezovým stredom hodinky potešia aj detailmi v podobe aplikovaných indexov, brúsených ručičiek, signovanej korunky, pohľadu na strojček a jeho súčiastky, ako aj úpravou puzdra a prechodmi leštených a brúsených povrchov.
Hodinky vynikajú úrovňou remeselného spracovania, nezameniteľným dizajnom, líniami a detailmi puzdra a ciferníka. Oceľové puzdro hodiniek Orient RE-AZ0105N00B dopĺňa sofistikovaný oceľový náramok zakončený skladacou sponou, oba s čiernou PVD úpravou. Súčasťou balenia je aj čierny remienok z kordánovej kože ukončený skladacím zapínaním.
Strojček poháňa mechanický strojček Orient F8B65 s rezervou chodu 70 hodín a vysokou presnosťou +15 až -5 s/deň. Vyššia rezerva energie bola dosiahnutá vďaka novo vyvinutému silikónovému krokovému koliesku, ktoré je ľahšie a ponúka vyššiu účinnosť prenosu energie. Jeho žiarivo modrá farba (spoločnosť Orient si tento proces nechala patentovať) a jedinečný špirálovitý tvar evokujú rozľahlosť vesmíru.
Tento strojček je vybavený aj zastavením sekundovej ručičky pri nastavení hodiniek (tzv. hacking) a zaujímavou komplikáciou je ukazovateľ rezervy energie náťahu na pozícii 12 hodín. Strojček, pracujúci s frekvenciou 21 600 polofrekvencií za hodinu, možno pozorovať aj vďaka priehľadnému vieku. Vieko je chránené zafírovým sklíčkom.
Vodotesnosť tohto modelu je 50 m, takže hodinky bez problémov vydržia bežný kontakt s vodou, napríklad dážď a umývanie rúk. Vďaka priemeru puzdra 39 mm hodinky skvele sedia na zápästí a sú skvelou voľbou na každodenné nosenie.
Limitovaná edícia je obmedzená na 430 kusov.
Keďže sa prispôsobujeme novým spôsobom práce a hranice medzi pracovným a voľným časom sa stále stierajú, menia sa aj naše požiadavky na hodinky. Nové hodinky Skeleton nie sú ani príliš formálne, ani príliš ležérne a vyznačujú sa moderným a štýlovým dizajnom. Je samozrejmé, že vynikajúca kvalita a dôkladné remeselné spracovanie sú synonymom hodiniek ORIENT STAR.
Nie ste si istí veľkosťou?
Vytlačiť vzory veľkostí
(Pri tlači nastavte Mierku: Predvolené)
| Značka | Orient Star |
| Určenie | Pánske |
| Vodotesnosť | 50 m |
| Hmotnosť | 142 g |
| Záruka | 5 rokov |
| Pôvod | Japonské |
| Použitie | Spoločenské |
| Typ zboží | hodinky |
| Pohon | Manuálny |
| Strojček | Orient F8B65 |
| Rezerva chodu | 70 hodín |
| Presnosť chodu v sekundách | Maximálna odchýlka +15 až -5 s / deň |
| Materiál puzdra | Ušľachtilá oceľ |
| Rozmer puzdra | 39 mm |
| Výška puzdra | 10,8 mm |
| Materiál sklíčka | Zafírové - antireflexné |
| Číselník | Analógový |
| Farba číselníka | Čierna, sivá |
| Veko na závit | Áno |
| Priehľadné zadné veko | Áno |
| Tvar puzdra | Okrúhle |
| Dĺžka puzdra (lug-to-lug) | 46,5 mm |
| Farba puzdra | Strieborné |
| Šírka pásku | 20 mm |
| Materiál pásku | Nerezová oceľ s PVD úpravou |
| Farba náramku | Čierna |
| Spona | preklápacia spona s bočným zapínaním |
| Rychlostěžejky | nie |
| Dátum | Nie |
| Funkcia | Bez dátumovky, Priehľadné zadné veko, Ukazovateľ rezervy chodu, Mimostredná sekundovka |
| Ukazovateľ rezervy chodu | Áno |
Za správnosť údajov ručíme. Našli ste chybu? Napíšte nám a získajte 200 Kč na nákup hodiniek.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Po-Pi 9-19
So-Ne 9-16
info@helveti.sk
Produkt je zaradený do kategórií
Pánske oceľové hodinky Pánske spoločenské hodinky Contemporary Contemporary Pánske japonské hodinky Pánske strieborné hodinky Pánske čierne hodinky Pánske limitované edície hodiniek Pánske hodinky nad 400 EUR Pánske hodinky novinky Pánske manuálne hodinky Pánske mechanické hodinky Pánske hodinky s oceľovým náramkom Hodinky darček pre muža Pánske hodinky so zafírovým sklíčkom Orient Star Pánske hodinky Orient Star
Pre japonskú značku Orient Star je typická výroba mechanických hodiniek s nadčasovým designom. Názov vyjadruje cieľ a snahu tvoriť mechanické hodinky, ktoré upútajú svojou vysokou kvalitou a dokonalým spracovaním. Príbeh značky Orient Star začal založením spoločnosti Tama Keiki Co. v roku 1950, ktorá bola o rok neskôr prekrstená na Orient Watch Company. Práve rok 1951 je potom spojený so vznikom vyššej triedy hodiniek Orient, značkou Orient Star. Značka je známa svojou filozofiou, že nie je potrebné investovať vysoké finančné prostriedky do marketingu, ale naopak znížiť dostupnú cenu a zvýšiť kvalitu. Vďaka tomu dosahujú hodinky Orient Star vo svojej cenovej relácii na pomyselnú kvalitatívnu špičku.
Helveti.cz je autorizovaným predajcom a špecialistom značky Orient Star.
Modelové rady: Classic Contemporary Sports
Informácie o výrobcovi: Seiko Epson Corporation, JR Shinjuku Miraina Tower, 4-1-6 Shinjuku, Tokyo, Japonsko / info@orient-w.co.jp
Máte otázku? Zanechajte nám komentár
Pridať dotaz
1 → Skontrolujeme, vyčistíme a nastavíme
Overíme funkčnosť, nastavíme čas, dátum a hodiny starostlivo vyčistíme.
2 → Starostlivo zabalíme do bubliniek
Aby sa hodinky nemali šancu poškodiť. Používame špeciálne vákuové vankúšiky.
3 → Poistíme proti poškodeniu u dopravcu
Pre istotu hodinky poistíme proti rozbitiu, nie je sa čoho báť.
Ku každým hodinkám od nás dostanete darček podľa vlastného výberu. Darčeky sú odstupňované podľa hodnoty objednávky.
Od €0 = Čistiaca handrička, ktorou môžete vyleštiť sklíčko hodiniek.
Od €100 = Skracovač ťahov, náramok hodiniek si upravíte presne na ruku.
Od €150 = Plátenná taška Helveti.
Od €150 = Kreditná karta s nožom.
Od €210 = Cestovné puzdro Donut.
Od €400 = Guľôčkové pero Parker Jotter.
Od €600 = Nůž Mikov 100-NH-2A modrý.
Od €1000 = Nôž Victorinox Waiter s 9 funkciami.
Od €1500 = Kožené cestovné puzdro Helveti (pre 2 hodinky).
Od €1600 = Rolovacie kožené puzdro, ochráni až 3 hodinky.
Od €2000 = Kožené cestovné puzdro Helveti.
Od €3000 = Multitool Leatherman REV.
Od €4000 = Drevený box na hodinky Helveti.
Od €6000 = Naťahovač Helveti čierny.
A k tomu navyše 5-ročná záruka (podmienky predĺženej záruky nájdete tu) a doprava zadarmo.
Darčeky si môžete pozrieť tu: