100%
zákazníkov doporučuje

Podporujeme

Helveti pomáháV Helveti sa snažíme podporovať dobročinné aktivity a projekty. Prispievame nielen finančne, ale aj vlastnými silami či s propagáciou. Teší nás robiť radosť iným a budeme len radi, keď sa k nám pridáte. Samotným nákupom hodiniek u nás teda nepriamo podporujete nižšie uvedené projekty.

Mockrát Vám za to ďakujeme!

FOND Helveti.cz

Ak by ste chceli prispieť aj malou čiastkou na projekty, ktoré podporujeme, môžete poslať čiastku na náš transparentný účet 2001657652 / 2010. Ak chcete podporiť konkrétny projekt, napíšte ho do poznámky. Všetky prostriedky sú potom preposielané na nadačné fondy.

  • Za rok 2021 sme prispeli čiastkou 42 040 Kč.
  • Za rok 2020 sme prispeli čiastkou 22 035 Kč.
  • Za rok 2019 sme prispeli čiastkou 35 323 Kč.
  • Celkovo sme na projekty už prispeli čiastkou prevyšujúcou 250 000 Kč.

Neonatológia v pražskom Apolinári (Vita et Futura)

Podporujeme Vita et Futura (oddělení neonatologie v pražském Apolináři)Keď si človek prejde skúsenosťou s pôrodom, ktorý sa neodvíja úplne ideálne, veľa ho to zasiahne. Našťastie existujú anjeli, ktorí Vám v tej chvíli dokážu pomôcť dieťa zachrániť. To sú pre nás doktori, sestričky a ďalší špecialisti z oddelenia neonatológie v pražskom Apolinári. Tu sa starajú o predčasne narodené deti, novorodencov s ťažkým pôrodom a závažné prípady najmenších pacientov.

Aby sme ocenili ich neskutočnú prácu, ktorá je neuveriteľne psychicky aj fyzicky náročná, prispievame každý rok 10 000 Kč nadácii Vita et Futura. Veľmi pekne Vám ďakujeme za Vašu prácu!

Budeme radi, ak sa k nám s podporou pripojíte.

Vita et Futura pomoc Helveti
Vita et Futura pomoc
 

Spolu na Draka

Tento nadačný fond pomáha vážne chorým deťom, ktoré sa narodili so vzácnym neurosvalovým ochorením zvaným Spinálna muskulárna atrofia (SMA). Ak chcete pomôcť týmto vážne chorým deťom zlepšiť ich neľahký údel, nastavte si trvalý príkaz alebo zašlite ľubovoľnú čiastku na transparentný účet Verejnej zbierky Spolu na draka č.: 225539082/0600. Aj ten najmenší príspevok pomáha! V rámci Galavečera na Draka sme urobili radosť 2 mamičkám detí so SMA hodinkami a na účely tomboly a dražby sme venovali ďalšie troje.

Galavečer na Draka 2022 – předávání hodinek maminkám  Galavečer na Draka 2022 – předávání hodinek maminkám

 

Ježíškova vnoučata

Plníme přání jako Ježíškova vnoučataV roku 2021 sme obdarovali prostredníctvom iniciatívy Ježíškova vnoučata celkom 3 seniorov, ktorí si priali dostať hodinky. Kto si hodinky prial?

  • pán Antonín (70 rokov, Dům NADĚJE Praha Radotín) si prial odolné a prehľadné hodinky Casio GW-M5610-1ER,
  • pán Ladislav (75 rokov, domov pre seniorov v Bílé Vodě, Jeseníky) si prial hlavne prehľadné analógové hodinky a dostal Wenger Attitude Heritage 01.1541.110
  • a poslednou obdarovanou bola pani Eva (83 rokov, domov pre seniorov v Chvalkově), ktorá si priala elegantné, ale čitateľné hodinky a teší sa tak z nových Tissot Everytime Quartz T109.210.16.032.00.

Všetkým obdarovaným gratulujeme a dúfame, že im hodinky urobia radosť. Celkom sme ako Ježíškova vnoučata rozdali za rok 2021 hodinky v hodnote 14.390 Kč.

Ježíškova vnoučata pan Antonín

 

UNICEF (Detský fond OSN)

Podporujeme Unicef (Dětský fond OSN)Podporujeme ochranu, zdravie a vzdelávanie detí. Prispievame organizácii UNICEF (Detský fond OSN), ktorá je hlavnou svetovou organizáciou zaoberajúcou sa ochranou a zlepšovaním životných podmienok detí a podporou ich všestranného rozvoja.

Programy UNICEF sú zamerané na pomoc deťom vo všetkých oblastiach, ktoré negatívne ovplyvňujú kvalitu ich života a rozvoj ich potenciálu – na zdravie detí, výživu, prístup k nezávadnej vode, hygienu, prevenciu a liečbu AIDS, vzdelávanie a ochranu detí pred týraním a vykorisťovaním akéhokoľvek druhu .

V Helveti sa snažíme pomáhať vo viacerých oblastiach a UNICEF je nám svojím zameraním veľmi blízko. Prispievajte s nami.

Unicef pomoc Helveti
Unicef pomoc Katy Perry
Unicef škola
 

Lekári bez hraníc

Podporujeme Lékaře bez hranic (Médecins Sans Frontières)Podporujeme Lekárov bez hraníc, ktorí pomáhajú ľuďom v tých najťažších oblastiach a majú za to náš obdiv!

Lekári bez hraníc / Médecins Sans Frontières sú medzinárodnou humanitárnou organizáciou, ktorá poskytuje odbornú zdravotnícku pomoc ľuďom v ohrození a v prípade kríz. Organizácia bola založená v roku 1971 skupinou francúzskych lekárov a novinárov, ktorí mali priamu skúsenosť s hladomorom v Biafre. Poskytuje zdravotnícku pomoc v takmer 70 krajinách sveta s viac ako 2.500 medzinárodných a 29.000 miestnych spolupracovníkov.

Hnutie Lekárov bez hraníc má naše uznanie a finančnú podporu. Prispievajte s nami.

Lékaři bez hranic - pomoc Helveti
Lékaři bez hranic - pomoc Helveti
Lékaři bez hranic - pomoc Helveti
 

Zdravotný klaun

Podporujeme Zdravotní klaun (Red Noses)Pre deti je nemocničné prostredie a hlavne lekársky zákrok často stresujúci. Aby sa im vyčaril na tvárach úsmev v tak ťažkej situácii, obchádzajú nemocnicu Zdravotní klauni. Tí navštívia cez 300 klaunských návštev mesačne. Klauniáda začína konzultáciou so zdravotným personálom o psychickom a zdravotnom stave pacientov, dezinfekciou rekvizít a rúk. Potom už Zdravotní klauni zaťukajú na dvere izby a spýtajú sa, či môžu ďalej. Pre každé dieťa vzniká improvizáciou nová smiešna situácia s využitím rôznych rekvizít a hudobných nástrojov. Záleží na veku pacienta, na jeho psychickom a zdravotnom stave. Zdravotní klauni majú smiešne mená a zaujímavé kostýmy, doplnené bielym lekárskym plášťom.

Cieľom pravidelných návštev je pacienta myšlienkovo oddeliť od jeho choroby a psychickej nepohody, zaujať ho hrou, zapojiť ho do nej a vykúzliť tak na detskej tvári úsmev. To pomáha v uzdravení. Nielen deti, ale aj ich rodičia, zdravotné sestričky alebo lekári bývajú vtiahnutí do netradičnej lekárskej vizity, ktorú vedie smiešny doktor a zmätená sestrička. Dôležité je počas klauniády zmeniť atmosféru na oddelení a priniesť čerstvý vzduch zvonku.

Práca zdravotných klaunov je úžasná a pre deti veľmi potrebná. Prispievajte s nami.

Zdravotní klaun - pomoc Helveti
Zdravotní klaun - pomoc Helveti
Zdravotní klaun - pomoc Helveti
 

Hospic Sv. Jiří - Tachov

Podporujeme Hospic sv. Jiří v TachověNechceme sa s pomocou zameriavať iba na tých najmenších, ale chceme niečo urobiť aj pre tých starších z nás. Vo chvíľach najťažších si asi každý predstavuje svoj odchod čo najpokojnejší a pokiaľ možno zo svojho domova obklopený rodinou. Rozhodli sme sa preto podporiť Hospic Sv. Jiří v Tachove, ktorý ponúka zdravotnú, psychickú, sociálnu a duchovnú starostlivosť a podporu nevyliečiteľne chorým a ich rodinám, aby Tí, ktorí si to želajú, mohli záver svojho života prežiť so svojimi najbližšími v domácom prostredí tak, že toto obdobie budú vnímať ako prirodzenú a zmysluplnú súčasť svojho života.

"Umierajúcim ľuďom a ich rodinám poskytujeme také služby, ktoré im umožnia prejsť procesom umierania bez neznesiteľnej bolesti, ďalších telesných ťažkostí, dôstojne, pokiaľ možno pokojne a s pocitom zmierenia."

Patrónom Hospice Sv. Jiří je Daniela Kolářová a my sa veľmi radi pridávame k ich podporovateľom.

Práca hospicu je veľmi náročná, ale neuveriteľne potrebná. Prispievajte s nami.

Hospic sv. Jiří - pomoc Helveti
Hospic sv. Jiří - pomoc Helveti
Hospic sv. Jiří - pomoc Helveti
 

Charita Opava

Podporujeme Charitu v OpavěKaždý sa občas vracia do svojho domova a môj bude vždy v Opave. Preto som rád, že môžem za Helveti podporiť organizáciu, ktorá v Opave robí veľa skvelej práce!

Charita Opava je základnou zložkou Diecéznej charity ostravsko-opavskej, ktorá ako súčasť Charity Českej republiky je členom medzinárodného zväzku Caritas Internationalis. Medzi jej činnosti patrí: zriaďovanie a prevádzkovanie charitatívnych služieb, domovov, ústavov, zdravotníckych zariadení, sociálnych služieb, služieb zameraných na podporu rodiny a iných služieb či zariadení organizovania zbierok a humanitárnych akcií za účelom pomoci potrebným u nás aj v zahraničí.

Cieľom Charity Opava je poskytovať profesionálne služby ľuďom v nepriaznivej životnej situácii a zamestnávanie osôb znevýhodnených na bežnom trhu práce. 

Veľmi si vážime prácu, ktorú Charita Opava robí! Pokiaľ máte záujem, môžete túto organizáciu tiež podporiť.

Charita Opava - pomoc Helveti Charita Opava - pomoc Helveti
 

Joy Ride - zájazdy pre handicapovaných

Joy Ride logo„Projektom JOY RIDE! uľahčujeme a spríjemňujeme život deťom a mladým ľuďom s handicapom. Odbúravame zbytočné bariéry, ktoré sú medzi nimi a ich zdravými rovesníkmi a ničíme zažité predsudky v hlavách mnohých ľudí!

Veľa mladých handicapovaných je 24 hodín denne odkázaných na pomoc druhých. Trávia tak drvivú väčšinu svojho času doma s rodinou, popr. medzi ďalšími handicapovanými, kde sa o nich starajú odborní asistenti. Tí sú však mnohokrát oveľa starší. To posilňuje už aj tak dosť veľkú izolovanosť handicapovaných od svojich zdravých rovesníkov a okolitého sveta. A to chceme zmeniť!"

Viac o Joy Ride si môžete prečítať v článku od jedného zo zakladateľov - Honzy Vimmera.

Joy Ride - zájezdy pro handicapované
Joy Ride - zájezdy pro handicapované
Joy Ride - zájezdy pro handicapované
Joy Ride - zájezdy pro handicapované
Joy Ride - zájezdy pro handicapované
Joy Ride - zájezdy pro handicapované
Joy Ride - zájezdy pro handicapované
Joy Ride - zájezdy pro handicapované
 

Helenka Hegenbartová

Rozhodli sme sa finančne podporiť iniciatívu Ladislava Tajovského a Adély Hruškovej - "Pomáháme Helence".

O projekte

Helenka HegenbartováKúsok za Prahou žije Helenka Hegenbartová, ktorá nemala krátko po narodení (v roku 2002) šťastie na dobrých lekárov. Vďaka tomu vedie život, ktorý je pre nás ostatných ťažko predstaviteľný a pre jej najbližšie okolie veľmi náročný. Trpí autizmom a kombináciou niekoľkých ďalších porúch, takže jej duša nedrží krok s fyzickým vývojom. Má úžasnú, o sedem rokov mladšiu, sestričku a skvelých rodičov, ktorí sa rozhodli svoj život do značnej miery Helenkinmu právu na radosť obetovať. A pretože to nie je vôbec ľahké, vítajú každú pomocnú ruku.

Prispieť môžete aj Vy!

Využiť k tomu môžete transparentný účet u Fio banky 2500320384/2010, kde môžete posielať svoje príspevky. Tieto prostriedky sa naďalej používajú práve v prospech Helenky.
Viac o projekte nájdete na stránkach Euthanasia.eu.
 

Vojnoví veteráni

Sleva 10 % na hodinky pro válečné veterányVážime odvahu a obetavosť príslušníkov vojenských jednotiek, preto sme sa rozhodli ponúknuť vojnovým veteránom zľavu 10% na akékoľvek hodinky z našej ponuky. Na využitie benefitu stačí v objednávke zadať zľavový kód veteran10 a na náš email zaslať kópiu preukazu vojnového veterána. Zľava nie je časovo nijako obmedzená.

Armáda spásy

Armáda spásySnažíme sa podporovať ľudí, ktorí to potrebujú v náročných chvíľach najviac. Zapojili sme sa do akcie "Kúpte nocľah = darujte noc v teple" a kúpili 20 takých nocľahov (v roku 2016 to bolo 10 nocľahov). Veríme, že to vybraným 20 ľuďom pomôže prežiť krutú zimu a možno to pre nich bude pomoc pri novom začiatku.

Plánujeme sa do podobných akcií Armády spásy zapájať aj v budúcnosti, pretože to podľa nás má zmysel. Môžete sa k nám pripojiť.

Ďalšie projekty

Viete o ďalšom zaujímavom projekte, ktorý by stál za to podporiť? Napíšte nám o ňom.0 hodinky v porovnaní Zobraziť

Nič sa nenašlo