Predaj produktu bol ukončený → To nevadí, skúste ďalšie podobné produkty v ponuke Helveti.
Pohon
Automatický
Materiál puzdra
Titán
Materiál sklíčka
Zafírové - antireflexné
Hmotnosť
166 g
Vodotesnosť
200 m
Švajčiarske hodinky Fortis Official Cosmonauts Chronograph AMADEE 20 Special Edition F2040007 nezaprú špecifický kozmický rukopis značky Fortis. Samozrejme, že je maximálne prehľadný, robustný a odolný. Tieto hodinky sa dajú používať nielen na cestovanie do vesmíru, ale aj na každodenné nosenie. Tento model bol vyrobený na účely projektu AMADEE 20 - simulácie pobytu astronautov na Marse, ktorý sa uskutočnil v Negevskej púšti v Izraeli.
Hodinky Fortis Official Cosmonauts Chronograph AMADEE 20 Special Edition F2040007 majú puzdro z titánu doplnené titánovým náťahom. Jemné nastavenie dĺžky náramku umožňuje posuvný mechanizmus na zapínaní. Súčasťou je aj špeciálny elastický nylonový remienok AMADEE 20. V puzdre spoľahlivo pracuje švajčiarsky mechanický strojček Fortis UW-50 (jeho základom je Sellita SW500) s automatickým naťahovaním. Pracuje s frekvenciou 28 800 polfrekvencií za hodinu a má 25 drahokamov. Strojček má aj funkciu "hacking" (zastavenie sekundovej ručičky na príkaz) a možnosť ručného navíjania pomocou korunky. Na pozícii 3 hodín sa nachádza praktický ukazovateľ dátumu a dňa v týždni. Zvláštnosťou ukazovateľa dňa v týždni je označenie piatku ako "SOL", čo je označenie dňa na Marse (trvá 24 hodín 39 minút 35,244 sekundy).
Na 12. hodine sa nachádzajú aj stopky s počítadlom minút. Na meranie časových úsekov sa používa jednosmerne rotujúca luneta, ktorá je prispôsobená na odpočítavanie. Jeho zaujímavým prvkom je aj systém MCB™ (Mission Control Bezel) - t. j. dve šípky s luminiscenčnou bodkou na lunete, ktoré sú od seba vzdialené 10 minút. Časové oneskorenie komunikácie medzi Marsom a Zemou je v skutočnosti len 10 minút, takže astronauti môžu jednoduchým otočením lunety sledovať, ako dlho bude trvať ďalšia komunikácia z pozemnej kontroly.
Dokonale priehľadný ciferník chráni zafírové sklíčko, ktoré je mimoriadne odolné proti poškriabaniu. Obojstranná antireflexná vrstva zaisťuje vynikajúcu čitateľnosť aj na priamom slnečnom svetle. Luminiscencia SuperLuminova na ručičkách a indexoch umožňuje čitateľnosť v tme a pri slabom osvetlení. Reliéfne línie na ciferníku symbolizujú obežnú dráhu Marsu s jeho prirodzenou osou. Vodotesnosť tohto modelu je 200 m, takže zvládne aj väčší kontakt s vodou, napríklad plávanie alebo potápanie do hĺbky približne 20 metrov. Odolnosť voči vode podporuje skrutkovacia korunka. Rôzne verzie tohto modelu boli mnohokrát použité počas letov kozmonautov Roskosmosu do vesmíru.
Táto špeciálna edícia bola vyvinutá na použitie v simulácii pilotovanej misie na Mars AMADEE 20, ktorá sa uskutočnila v roku 2021 v Negevskej púšti v Izraeli a ktorej sa zúčastnilo 6 špeciálne vyškolených analógových astronautov OeWF. Program Amadee-20 umožnil experimenty vedeckých tímov z Rakúska, Nemecka, Francúzska, Izraela, Talianska, Portugalska, Švédska, Spojeného kráľovstva a USA. Ide o projekt Rakúskeho vesmírneho fóra, ktoré je jedinou organizáciou v Európe a jednou zo štyroch na svete vyvíjajúcich technológiu skafandrov pre ľudské misie na Mars.
Poznámka: hoci veľkosť puzdra je 42 mm, luneta presahuje puzdro o 1 mm, takže hodinky pôsobia dojmom, že majú 44 mm.
Nie ste si istí veľkosťou?
Vytlačiť vzory veľkostí
(Pri tlači nastavte Mierku: Predvolené)
| Značka | Fortis |
| Určenie | Pánske |
| Vodotesnosť | 200 m |
| Hmotnosť | 166 g |
| Záruka | 5 rokov |
| Pôvod | Švajčiarske |
| Použitie | Športové, Letecké |
| Pohon | Automatický |
| Strojček | Fortis UW-50 |
| Rezerva chodu | 48 hodín |
| Presnosť chodu v sekundách | ±10 s / deň |
| Presnosť merania stopiek | 1/1 sek. |
| Materiál puzdra | Titán |
| Rozmer puzdra | 42 mm, s lunetou 44 mm |
| Materiál sklíčka | Zafírové - antireflexné |
| Číselník | Analógový |
| Farba číselníka | Šedá |
| Veko na závit | Áno |
| Priehľadné zadné veko | Nie |
| Tvar puzdra | Okrúhle |
| Šírka pásku | 20 mm |
| Materiál pásku | Titán |
| Farba náramku | Strieborná |
| Spona | Preklápacia |
| Dátum | Áno |
| Funkcia | Dátum, Deň v týždni, Otočná luneta, Stopky, Korunka skrutkovacia |
| Stopky | Áno |
| Otočná luneta | Jednosmerne otočná s odpočtom a systémom "Mission Control Bezel (MCB)" |
| Ukazovateľ dňa v týždni | Áno |
| Luminiscencia | Ručičky a indexy SuperLuminova |
| Korunka skrutkovacia | Áno |
| Ďalšie funkcie | 25 kameňov, 28800 polokmitov/hod. |
Za správnosť údajov ručíme. Našli ste chybu? Napíšte nám a získajte 200 Kč na nákup hodiniek.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ut-Št 9-19
info@helveti.sk
Produkt je zaradený do kategórií
Pánske švajčiarske hodinky Pánske športové hodinky Pánske titánové hodinky Pánske letecké hodinky Pánske mechanické hodinky Cosmonautis Cosmonautis Fortis
Švajčiarska značka Fortis plne plní význam svojho názvu, ktorý v latinčine znamená „silný“. Je synonymom trvanlivosti, robustnosti a spoľahlivosti. Jeho výlučne mechanické hodinky sú skvelé pre profesionálnych pilotov, môžu sa používať pod vodou a dokonca podávať kozmonauti vo vesmíre! V rokoch 1994-2019 boli Fortis Watches oficiálnymi hodinkami kozmonautov Roskosmos. Základy Fortisovej cesty k vesmíru však boli položené už v roku 1961, keď syn zakladateľa Rolf Vogt ukázal Fortis Spacematic AR (všetko riziko) astronautom NASA. Až v roku 1994 sa oficiálny model chronografov Cosmonauts pozrel do otvoreného vesmíru ako súčasť prípravných prác na historickom spojení amerického vesmírneho raketoplánu Atlantis s ruskou stanicou Mir.
V súčasnosti Fortis spolupracuje s rakúskym vesmírnym fórom ako oficiálny časomer simulácie ciest na misii Mars Amadee Mars. Od roku 2021 sa spoločnosť Swedish Space Corporation stala oficiálnym partnerom spoločnosti Fortis pri testovaní a vývoji čisto vesmírnych hodiniek Fortis, kde pritiahnu hlavne stratosférické testy výrobného hnutia Werk 17.
Značka Fortis bola založená v Grenchen vo Švajčiarsku v roku 1912, pán Walter Vogt a okrem vyššie uvedeného vesmírneho úspechu má mnoho ďalších zaujímavých míľnikov. V roku 1926 bol Fortis v spolupráci s vynálezcom prvého automatického strojku Johnom Harwoodom prvou sériovou produkciou mechanických hodiniek na svete s automatickým náťahom! Fortis predstavil v roku 1940 jeden z prvých vodotesných hodiniek na svete. Od roku 2018 sa majitelom značky Fortis stal celoživotný fanúšik Jupp Philipp.
Helveti.sk je autorizovaným predajcom a špecialistom značky Fortis.
Informácie o výrobcovi: Fortis Watches AG, John Harwood-Strasse 13, 2540 Grenchen, Švajčiarsko / info@fortis-swiss.com
Máte otázku? Zanechajte nám komentár
Pridať dotaz
Ku každým hodinkám od nás dostanete darček podľa vlastného výberu. Darčeky sú odstupňované podľa hodnoty objednávky.
Od €0 = Čistiaca handrička, ktorou môžete vyleštiť sklíčko hodiniek.
Od €100 = Skracovač ťahov, náramok hodiniek si upravíte presne na ruku.
Od €150 = Plátenná taška Helveti.
Od €150 = Kreditná karta s nožom.
Od €210 = Cestovné puzdro Donut.
Od €400 = Guľôčkové pero Parker Jotter.
Od €600 = Nůž Mikov 100-NH-2A modrý.
Od €1000 = Nôž Victorinox Waiter s 9 funkciami.
Od €1500 = Kožené cestovné puzdro Helveti (pre 2 hodinky).
Od €1600 = Rolovacie kožené puzdro, ochráni až 3 hodinky.
Od €2000 = Kožené cestovné puzdro Helveti.
Od €3000 = Multitool Leatherman REV.
Od €4000 = Drevený box na hodinky Helveti.
Od €6000 = Naťahovač Helveti čierny.
A k tomu navyše 5-ročná záruka (podmienky predĺženej záruky nájdete tu) a doprava zadarmo.
Darčeky si môžete pozrieť tu: