Hodinky Certina C045.010.44.081.00 patriace do modelového radu DS-8 Lady majú dátumovku a vodotesnosť 100 m (10 bar ) - sú vhodné na pravidelné plávanie. Detailne prepracovaný sivý ciferník je chránený antireflexným zafírovým sklíčkom, ktoré je odolné voči akémukoľvek poškriabaniu. Puzdro hodiniek je vyrobené z titánu, vrátane náťahu.
| Vodotesnosť | 100 m |
| Hmotnosť | 45 g |
| Materiál puzdra | Titán |
| Rozmer puzdra | 31 mm |
| Výška puzdra | 7,95 mm |
| Materiál sklíčka | Zafírové - antireflexné |
| Číselník | Analógový |
| Farba číselníka | Šedá |
| Tvar puzdra | Okrúhle |
| Farba puzdra | Strieborné |
| Šírka pásku | 16 mm |