| Pohon | Automatický |
| Materiál puzdra | Ušľachtilá oceľ |
| Materiál sklíčka | Zafírové - antireflexné |
| Hmotnosť | 190 g |
| Vodotesnosť | 200 m |
Zobraziť ďalšie produkty značky
Pohon
Automatický
Materiál puzdra
Ušľachtilá oceľ
Materiál sklíčka
Zafírové - antireflexné
Hmotnosť
190 g
Vodotesnosť
200 m
Hodinky Davosa Ternos Professional Chronograph 161.543.20 patria do série Diving a ponúkajú veľmi atraktívny vzhľad športových hodiniek. Vyznačujú sa veľmi odolnou konštrukciou a výbornou čitateľnosťou. Vďaka svojim vlastnostiam však výborne poslúžia nielen pri potápaní, ale aj pri každodennom nosení.
Puzdro hodiniek Davosa Ternos Professional Chronograph 161.543.20 je vyrobené z ušľachtilej ocele a je v ňom uložený mechanický strojček DAV 3052 (vychádzajúci z modelu Sellita SW510) s automatickým náťahom. Pracuje s frekvenciou 28 800 polfrekvencií za hodinu (4 Hz) a medzi indexmi 4 a 5 má zobrazenie dátumu. Strojček má možnosť manuálneho naťahovania korunky a funkciu hacking (zastavenie sekundovej ručičky pri nastavovaní času). Skeletovaný rotor v tvare divokej ruže, ktorý je vyrobený z ocele Beyond Steel, možno pozorovať cez zafírové sklo na zadnej strane.
Strojček je vybavený aj funkciou stopiek. Veľká centrálna ručička slúži na účely stopiek a odpočítava sekundy, počítadlo minút (do 30 minút) sa nachádza na subciferníku na 3. hodine a počítadlo hodín (do 12 hodín) sa nachádza na subciferníku na 6. hodine. Sekundová ručička mimo stredu sa nachádza na subciferníku na 9. hodine.
Ďalšou zaujímavosťou hodiniek Ternos Professional je prepracovaný oceľový strojček TriaLink. Jednotlivo skrutkované pevné články strojčeka sú na oboch stranách ukončené sklopnou sponou novo vyvinutou spoločnosťou Davosa, ktorá vďaka jemnému nastaveniu WaveSlide vnútri spony umožňuje pohodlné nastavenie bez použitia ďalších nástrojov.
Biely ciferník je chránený zafírovým sklíčkom, ktoré je takmer odolné proti poškriabaniu, a antireflexná vrstva uľahčuje čítanie času na priamom slnečnom svetle. Na ručičkách a indexoch je nanesená luminiscenčná vrstva SuperLuminova BGW9. Vodotesnosť tohto modelu je 200 m ( 20 ATM), takže zvládne takmer akýkoľvek kontakt s vodou vrátane potápania. Túto vysokú vodotesnosť podporuje skrutkovacia korunka. Na pevnej lunete s keramickou vložkou nájdeme tachymetrickú stupnicu.
Nie ste si istí veľkosťou?
Vytlačiť vzory veľkostí
(Pri tlači nastavte Mierku: Predvolené)
| Značka | Davosa |
| Určenie | Pánske |
| Vodotesnosť | 200 m |
| Hmotnosť | 190 g |
| Záruka | 5 rokov |
| Pôvod | Švajčiarske |
| Použitie | Športové |
| Typ zboží | hodinky |
| Pohon | Automatický |
| Strojček | DAV 3052 |
| Rezerva chodu | 60 hodín |
| Presnosť chodu v sekundách | ±15 s / deň |
| Presnosť merania stopiek | 1/1 sek. |
| Materiál puzdra | Ušľachtilá oceľ |
| Rozmer puzdra | 42 mm |
| Výška puzdra | 15 mm |
| Materiál sklíčka | Zafírové - antireflexné |
| Číselník | Analógový |
| Farba číselníka | Biela |
| Veko na závit | Áno |
| Priehľadné zadné veko | Áno |
| Tvar puzdra | Okrúhle |
| Dĺžka puzdra (lug-to-lug) | 50,5 mm |
| Farba puzdra | Strieborné |
| Šírka pásku | 22 mm |
| Materiál pásku | Ušľachtilá oceľ |
| Farba náramku | Strieborná |
| Spona | Áno |
| Rychlostěžejky | nie |
| Dátum | Áno |
| Funkcia | Dátum, Otočná luneta, Korunka skrutkovacia, Tachymeter, Priehľadné zadné veko |
| Stopky | Áno |
| Tachymeter | Áno |
| Luminiscencia | Ručičky a indexy SuperLuminova |
| Korunka skrutkovacia | Áno |
| Ďalšie funkcie | Keramická luneta |
Za správnosť údajov ručíme. Našli ste chybu? Napíšte nám a získajte 200 Kč na nákup hodiniek.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Mo-Št 9-19
Pi-Sa 9-16
info@helveti.sk
Produkt je zaradený do kategórií
Diving Pánske automatické hodinky Pánske hodinky so stopkami Pánske oceľové hodinky Pánske švajčiarske hodinky Ternos Ternos Pánske hodinky s dátumom Pánske strieborné hodinky Pánske športové hodinky Pánske biele hodinky Pánske hodinky nad 400 EUR Pánske hodinky novinky Pánske mechanické hodinky Pánske hodinky s oceľovým náramkom Pánske hodinky so zafírovým sklíčkom Davosa Pánske hodinky Davosa
Švajčiarska značka Davosa nadväzuje na tradičnú remeselnú výrobu hodiniek a bohatú históriu firmy Hasler & Co SA, ktorej počiatky sa datujú do roku 1881. Súčasná podoba značky vzniká ale až v roku 1993. Hodinky Davosa ponúkajú výborné spracovanie, prvotriedne materiály a kvalitné švajčiarske strojčeky a medzi zákazníkov sú cenené predovšetkým za zachovanie skvelého pomeru cena - kvalita.
V portfóliu nájdete hodinky na všetky príležitosti. Od športových kúskov v „potápačskom“ dizajne až po decentné, spoločenské hodinky. Na výber sú ako mechanické, tak quartzové strojčeky. Davosa má skrátka pre každého niečo.
Helveti.sk je autorizovaným predajcom a špecialistom značky Davosa.
Informácie o výrobcovi: DAVOSA Swiss, Bohle GmbH, Bunsenstraße 1a, 32052 Herford, Nemecko / info@davosa.com
Máte otázku? Zanechajte nám komentár
Pridať dotaz
1 → Skontrolujeme, vyčistíme a nastavíme
Overíme funkčnosť, nastavíme čas, dátum a hodiny starostlivo vyčistíme.
2 → Starostlivo zabalíme do bubliniek
Aby sa hodinky nemali šancu poškodiť. Používame špeciálne vákuové vankúšiky.
3 → Poistíme proti poškodeniu u dopravcu
Pre istotu hodinky poistíme proti rozbitiu, nie je sa čoho báť.
Ku každým hodinkám od nás dostanete darček podľa vlastného výberu. Darčeky sú odstupňované podľa hodnoty objednávky.
Od €0 = Čistiaca handrička, ktorou môžete vyleštiť sklíčko hodiniek.
Od €100 = Skracovač ťahov, náramok hodiniek si upravíte presne na ruku.
Od €150 = Plátenná taška Helveti.
Od €150 = Kreditná karta s nožom.
Od €210 = Cestovné puzdro Donut.
Od €400 = Guľôčkové pero Parker Jotter.
Od €600 = Nůž Mikov 100-NH-2A modrý.
Od €1000 = Nôž Victorinox Waiter s 9 funkciami.
Od €1500 = Kožené cestovné puzdro Helveti (pre 2 hodinky).
Od €1600 = Rolovacie kožené puzdro, ochráni až 3 hodinky.
Od €2000 = Kožené cestovné puzdro Helveti.
Od €3000 = Multitool Leatherman REV.
Od €4000 = Drevený box na hodinky Helveti.
Od €6000 = Naťahovač Helveti čierny.
A k tomu navyše 5-ročná záruka (podmienky predĺženej záruky nájdete tu) a doprava zadarmo.
Darčeky si môžete pozrieť tu: