Predaj produktu bol ukončený → To nevadí, skúste ďalšie podobné produkty v ponuke Helveti.
Pohon
Automatický
Materiál puzdra
Ušľachtilá oceľ
Materiál sklíčka
Zafírové - antireflexné
Hmotnosť
Vodotesnosť
200 m
Hodinky Certina DS-2 C024.607.11.081.02 sú novinkou na rok 2023 a svojich majiteľov si získavajú jednoduchým retro dizajnom, prehľadným vzhľadom a precíznym spracovaním.
Prvým modelom DS-2 v roku 1968 začala spoločnosť Certina novú kapitolu vo výrobe mimoriadne spoľahlivých hodiniek a pokračovala tak vo veľmi úspešnom - a zároveň mimoriadne štýlovom - príbehu, ktorý sa začal deväť rokov predtým modelom DS-1. Model DS-2 si v dnešnej podobe vyslúžil uznanie za svoje "tonneau" puzdro, elipsu ukončenú na oboch koncoch.
Hodinky Certina C024.607.11.081.02, patriace do série DS-2, sú vybavené ukazovateľom dátumu na 3. hodine. Detailne prepracovaný ciferník je chránený antireflexným zafírovým sklíčkom, ktoré je odolné voči akémukoľvek poškriabaniu. Puzdro hodiniek je vyrobené z ušľachtilej ocele a hodinky držia na zápästí pomocou náramku z rovnakého materiálu. Vložka jednosmerne rotujúcej lunety je vyrobená z eloxovaného hliníka. Vďaka skrutkovacej korunke a zadnému uzáveru sú hodinky vodotesné do 200 m, takže sú vhodné na plávanie a potápanie.
Hodinky poháňa švajčiarsky mechanický strojček s automatickým náťahom ETA Powermatic 80.611, ktorý má 25 kameňových nastavení a disponuje rezervou chodu až 80 hodín. Strojček pracuje s frekvenciou 3 Hz (21 600 polkmitov za hodinu). Zotrvačník tohto strojčeka je vyrobený zo zliatiny Nivachron, ktorá je odolnejšia voči magnetickým poliam a teplotným zmenám a výsledkom je lepšia presnosť hodiniek. Strojček má funkciu hackovania a možnosť manuálneho naťahovania.
Rovnako ako všetky hodinky Certina je vybavený unikátnou technológiou DS (Double Security system), ktorá zvyšuje životnosť, odolnosť voči nárazom a spoľahlivosť vodotesnosti hodiniek (1. zosilnené zafírové sklíčko, 2. tesnenie na hriadeli korunky, 3. dvojité tesnenie na korunke, 4. špeciálne tesnenie zadného viečka, 5. zosilnené zadné viečko).
V balení okrem oceľového náramku nájdeme aj textilný remienok z recyklovaných plastov.
Recenzia a testovanie:
Nie ste si istí veľkosťou?
Vytlačiť vzory veľkostí
(Pri tlači nastavte Mierku: Predvolené)
| Značka | Certina |
| Určenie | Pánske |
| Vodotesnosť | 200 m |
| Záruka | 5 rokov |
| Pôvod | Švajčiarske |
| Použitie | Spoločenské |
| Pohon | Automatický |
| Strojček | ETA Powermatic 80.611 s vláskem z Nivachronu |
| Rezerva chodu | 80 hodín |
| Presnosť chodu v sekundách | ±15 s / deň |
| Materiál puzdra | Ušľachtilá oceľ |
| Rozmer puzdra | 41 mm |
| Výška puzdra | 11,7 mm |
| Materiál sklíčka | Zafírové - antireflexné |
| Číselník | Analógový |
| Farba číselníka | Čierna |
| Veko na závit | Áno |
| Priehľadné zadné veko | Áno |
| Tvar puzdra | Sudkové |
| Šírka pásku | 20 mm |
| Materiál pásku | Ušľachtilá oceľ |
| Farba náramku | Strieborná |
| Dátum | Áno |
| Funkcia | Dátum, Otočná luneta, Korunka skrutkovacia, Priehľadné zadné veko |
| Otočná luneta | Jednosmerne otočná |
| Luminiscencia | Ručičky a indexy SuperLuminova |
| Korunka skrutkovacia | Áno |
Za správnosť údajov ručíme. Našli ste chybu? Napíšte nám a získajte 200 Kč na nákup hodiniek.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Po-Št 9-19
So 9-16
info@helveti.sk
Produkt je zaradený do kategórií
Pánske oceľové hodinky Pánske spoločenské hodinky Pánske švajčiarske hodinky DS-2 DS-2 Certina
Certina je známou švajčiarskou značkou pôsobiacou na trhu už od roku 1888. Medzi technológie hodiniek Certina patria: DS concept, Powermatic 80, Precidrive a ďalšie. Do vývoja presnejších a odolnejších hodiniek investuje množstvo finančných prostriedkov už od čias svojho založenia. Vďaka tomu si získala zákazníkov a fanúšikov po celom svete. Certina sponzoruje motorové športy (Sauber F1, Rallye - limitovaná edícia venovaná WRC a svetovému šampionátu WRC) a nadviazala vo svojej histórii spoluprácu s mnohými legendami: Muhammad Ali, Colin McRae, Ole Einar Bjørndalen, Mike Doohan a ďalšie. Certina v súčasnosti naďalej podporuje klasické bežecké lyžovanie a v poslednej dobe aj raketový šport padel.
Dôležitou vlastnosťou hodiniek Certina je technológia DS Concept. DS Concept (Double Security) bola prvýkrát predstavená v roku 1959 a odvtedy je zárukou výnimočnej odolnosti a spoľahlivosti všetkých hodiniek Certina. V roku 2025 bola technológia DS Concept vylepšená, aby poskytovala ešte lepšiu ochranu vybraných modelov. Korytnačí pancier symbolizuje robustnosť a odolnosť – vlastnosti, ktoré bez výnimky majú všetky hodinky Certina. Nie je preto prekvapením, že korytnačí pancier je od 60. rokov 20. storočia charakteristickým symbolom značky. Dodnes sa tento charakteristický emblém nachádza takmer na všetkých hodinkách Certina a tiež v logu značky.
Od roku 2017 prechádzajú každé quartzové hodinky Certina kontrolou presnosti chodu a disponujú certifikáciou C.O.S.C. a označením chronometer s maximálnou odchýlkou +- 10 sekúnd za rok a +- 0,07 sekúnd za deň.
Helveti.cz je autorizovaným predajcom, špecialistom a certifikovaným expertom značky Certina.
Informácie o výrobcovi: Certina SA, Chemin des Tourelles 17, 2400 Le Locle, Švajčiarsko / info@certina.com
Máte otázku? Zanechajte nám komentár
Pridať dotaz
Ku každým hodinkám od nás dostanete darček podľa vlastného výberu. Darčeky sú odstupňované podľa hodnoty objednávky.
Od €0 = Čistiaca handrička, ktorou môžete vyleštiť sklíčko hodiniek.
Od €100 = Skracovač ťahov, náramok hodiniek si upravíte presne na ruku.
Od €150 = Plátenná taška Helveti.
Od €150 = Kreditná karta s nožom.
Od €210 = Cestovné puzdro Donut.
Od €400 = Guľôčkové pero Parker Jotter.
Od €600 = Nůž Mikov 100-NH-2A modrý.
Od €1000 = Nôž Victorinox Waiter s 9 funkciami.
Od €1500 = Kožené cestovné puzdro Helveti (pre 2 hodinky).
Od €1600 = Rolovacie kožené puzdro, ochráni až 3 hodinky.
Od €2000 = Kožené cestovné puzdro Helveti.
Od €3000 = Multitool Leatherman REV.
Od €4000 = Drevený box na hodinky Helveti.
Od €6000 = Naťahovač Helveti čierny.
A k tomu navyše 5-ročná záruka (podmienky predĺženej záruky nájdete tu) a doprava zadarmo.
Darčeky si môžete pozrieť tu: