| Pohon | Manuálny |
| Materiál puzdra | Ušľachtilá oceľ |
| Materiál sklíčka | Zafírové |
| Hmotnosť | |
| Vodotesnosť | 50 m |
Produkt momentálne nie je dostupný. Zanechajte nám email a dozviete sa ako prvé, že je opäť skladom.
Sledovať dostupnosť
Zobraziť ďalšie produkty značky
Pohon
Manuálny
Materiál puzdra
Ušľachtilá oceľ
Materiál sklíčka
Zafírové
Hmotnosť
Vodotesnosť
50 m
Príbeh lásky a vášne zapísaný medzi notami. Český hudobný velikán Bedřich Smetana spojil svoju lásku s hudbou a naším mestom, Novým Mestom nad Metují. Tu skomponoval Louisinu polku a venoval ju svojej sesternici, ku ktorej prechovával vrelý cit.
Tento rok si pripomíname 200. výročie narodenia Bedřicha Smetanu, ktorý položil pevné základy českej hudby. Zároveň oslavujeme 75 rokov českej hodinárskej tradície, vďaka ktorej sa naša krajina dostala na elitnú hodinársku mapu sveta. Čo nás spája? Nové Město nad Metují.
Pocta mestu a hudobnej osobnosti sa stala základnou myšlienkou a inšpiráciou pre dizajnérov krásneho modelu. Vzhľad ciferníka potom ovplyvnili dobové stolové hodiny z novomestského zámku.
Limitovaná edícia obsahuje 40 kusov z ušľachtilej ocele.
Na strojčeku hodiniek sú ručne vyryté prvé tóny Louisinej polky a číslo limitovanej edície hodiniek. Jeden kus vytvorí zručný rytec za 10 až 12 hodín sústredenej práce a motív bude v každých hodinkách mierne odlišný. Každý model sa tak v tomto ohľade stáva originálom.
Dokonca aj modrenie ručičiek sa vykonáva ručne a samotný remienok je tiež ručne vyrobený s krásnym gradientným odtieňom modrej.
Hodinky PRIM OPUS LE sú skvelým umeleckým dielom. Splnený sen o dokonalých hodinkách nesúcich príbeh národného umenia, lásky a Nového Mesta nad Metují.
Nie ste si istí veľkosťou?
Vytlačiť vzory veľkostí
(Pri tlači nastavte Mierku: Predvolené)
| Značka | Prim |
| Určenie | Pánske |
| Vodotesnosť | 50 m |
| Záruka | 5 rokov |
| Pôvod | České |
| Použitie | Spoločenské |
| Typ zboží | hodinky |
| Pohon | Manuálny |
| Strojček | PRIM KALIBR 93 |
| Rezerva chodu | 48 hodín |
| Presnosť chodu v sekundách | -6s /+24s / 24 h |
| Materiál puzdra | Ušľachtilá oceľ |
| Rozmer puzdra | 40 mm |
| Výška puzdra | 11 mm |
| Materiál sklíčka | Zafírové |
| Číselník | Analógový |
| Farba číselníka | Biela |
| Priehľadné zadné veko | Áno |
| Tvar puzdra | Okrúhle |
| Open heart | Áno |
| Dĺžka puzdra (lug-to-lug) | 47,2 mm |
| Farba puzdra | Strieborné |
| Šírka pásku | 20 mm |
| Materiál pásku | Koža |
| Farba náramku | Modrá |
| Spona | Tŕňová |
| Dátum | Nie |
| Funkcia | Bez dátumovky, Priehľadné zadné veko |
Za správnosť údajov ručíme. Našli ste chybu? Napíšte nám a získajte 200 Kč na nákup hodiniek.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Po-Pi 9-19
So-Ne 9-16
info@helveti.sk
Produkt je zaradený do kategórií
Manufacture 1949 Manufacture 1949 Pánske hodinky Pánske oceľové hodinky Pánske spoločenské hodinky Pánske strieborné hodinky Pánske limitované edície hodiniek Pánske biele hodinky Pánske české hodinky Pánske hodinky nad 400 EUR Pánske manuálne hodinky Pánske mechanické hodinky Pánske modré hodinky Pánske hodinky s koženým remienkom Pánske hodinky so zafírovým sklíčkom Prim Pánské hodinky Prim
Myšlienka výroby československých náramkových hodín sa objavila hneď po skončení druhej svetovej vojny. Cieľom vtedajšieho vedenia bolo znížiť závislosť od dovozu, najmä zo západných európskych krajín. Náramkové hodinky sa v Československu dovtedy nevyrábali.
Na jeseň 1949 bol Adolf Martínek poverený výstavbou novej továrne a prípravou hromadnej výroby náramkových hodín. Spolu so svojimi prvými 15 kolegami sa pustil do práce v nevyužitej budove Národného výboru v Novom Meste nad Metují na úlohe, ktorú v tom čase dokázalo splniť len osem krajín sveta.
Prvé československé náramkové hodinky si záujemcovia zakúpili v roku 1958. Najskôr však bolo potrebné vybrať značku, pod ktorou sa náramkové hodinky budú vyrábať.
Bola zvolená značka PRIM, ktorá sa v tom čase používala aj pre hodinky vyrábané v iných továrňach patriacich národnému podniku Chronotechna. Spočiatku sa používalo rovnaké logo ako pre budíky a nástenné hodiny nazývané „bochník“. Neskôr však bol grafický dizajn zjednodušený, aby vyhovoval požiadavkám moderného dizajnu ciferníka. Autorom takzvaného „stojaceho“ loga PRIM, ktoré sa používa na náramkových hodinkách od 70. rokov 20. storočia, je dizajnér Josef Žid. Do 90. rokov 20. storočia patrilo k práci dizajnéra aj navrhovanie hodín, preto bol Josef Žid poverený návrhom novej značky. Potrebu nového grafického dizajnu značky ďalej podporila skutočnosť, že v roku 1969 sa závod na výrobu hodiniek v Novom Meste nad Metují stal úplne nezávislým a získal názov, ktorý nesie dodnes – ELTON.
Informácie o výrobcovi: ELTON hodinářská, a.s., Náchodská 2105, 549 01 Nové Město nad Metují, Česká republika / info@prim.cz
Máte otázku? Zanechajte nám komentár
Pridať dotaz
1 → Skontrolujeme, vyčistíme a nastavíme
Overíme funkčnosť, nastavíme čas, dátum a hodiny starostlivo vyčistíme.
2 → Starostlivo zabalíme do bubliniek
Aby sa hodinky nemali šancu poškodiť. Používame špeciálne vákuové vankúšiky.
3 → Poistíme proti poškodeniu u dopravcu
Pre istotu hodinky poistíme proti rozbitiu, nie je sa čoho báť.
Ku každým hodinkám od nás dostanete darček podľa vlastného výberu. Darčeky sú odstupňované podľa hodnoty objednávky.
Od €0 = Čistiaca handrička, ktorou môžete vyleštiť sklíčko hodiniek.
Od €100 = Skracovač ťahov, náramok hodiniek si upravíte presne na ruku.
Od €150 = Plátenná taška Helveti.
Od €150 = Kreditná karta s nožom.
Od €210 = Cestovné puzdro Donut.
Od €400 = Guľôčkové pero Parker Jotter.
Od €600 = Nůž Mikov 100-NH-2A modrý.
Od €1000 = Nôž Victorinox Waiter s 9 funkciami.
Od €1500 = Kožené cestovné puzdro Helveti (pre 2 hodinky).
Od €1600 = Rolovacie kožené puzdro, ochráni až 3 hodinky.
Od €2000 = Kožené cestovné puzdro Helveti.
Od €3000 = Multitool Leatherman REV.
Od €4000 = Drevený box na hodinky Helveti.
Od €6000 = Naťahovač Helveti čierny.
A k tomu navyše 5-ročná záruka (podmienky predĺženej záruky nájdete tu) a doprava zadarmo.
Darčeky si môžete pozrieť tu: